Jeden Moment

Krystian Prochowski

Jeden Moment

Co sprawiło, że wybrałem fotografowanie? Sztuka... Swoje początki z nią zaczęły się u mnie bardzo dawno temu gdy malowałem obrazy cyfrowo. Dzięki temu mogłem się rozwijać oraz również doskonalić pasję fotografowania.

Dzisiaj jestem bardziej świadomy światła, wyczucia momentu oraz otwarty na współpracę z ludźmi. Uwielbiam widzieć świat oczami pasji i dzielić się nim poprzez zdjęcia.
Fotografuję tak aby pozostać niezauważonym, być zawsze tam gdzie są emocje. Stawiam sobie wyzwania aby móc w jak najlepszy i wyjątkowy sposób opowiedzieć historię z Waszego dnia. Pracuję tam gdzie jestem potrzebny, nie ograniczam się do swojego miejsca zamieszkania :)

Oferta

Sesja narzeczeńska

350 zł - 500 zł

Reportaż ślubny

1700 zł - 2500 zł

Plener ślubny

1000 zł - 1300 zł

Pakiet: Reportaż + Plener

3000 zł - 3500 zł

zdjęcia po obróbce, galeria internetowa, pendrive

Pakiet: Sesja narzeczeńska + Reportaż + Plener

3500 zł - 4000 zł

Film ślubny

Opinie

Ten usługodawca nie ma opinii

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Wyznaczać sobie nowe wyzwania oraz fotografować tak aby wykorzystać światło jak najbardziej kreatywnie w sposób niedostrzegalny u innych.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Przypadkiem, od znajomych. Później kilka lat szkolenia swojego warsztatu fotograficznego i obróbkowego. Dopiero potem zdecydowałem się wykonywać zawodowo fotografię, aby być pewnym tego co robię.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Od 2011 roku.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Są to dwie lustrzanki Nikon D750 oraz kilka profesjonalnych obiektywów wraz z całym osprzętem (oświetlenie).

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Tam gdzie są emocje, błogosławieństwo. Podczas ceremonii to przysięga gdzie dwoje osób patrzy na siebie i okazuje swoje emocje. Na weselu uwielbiam tą bliskość w pierwszym tańcu. Na sam koniec emocje w postaci podziękowania dla rodziców. Wiele widziałem, sądzę, że to jest kulminacyjny moment większości wesel.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Zależy od zlecenia oraz miesiąca. Generalnie 2-6 tygodni. Cały czas zwracam na to uwagę i pracuję nad udoskonaleniem tego etapu :)

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Jestem na reportażu 12 godzin, więc wykonuję zdjęcia z przygotowań, błogosławieństwa, ślubu oraz wesela. Zawsze obrobione zdjęcia. Dodatkowo otrzymujecie wraz z reportażem, plenerem oraz fotoalbumem pendrive.

Jaki jest Twój styl?

Mój styl to kombinacja reportażu i stylowej fotografii. Lubię wykorzystywać naturalne światło oraz sztuczne, a niekiedy po prostu je łącze. Uwielbiam pracować nad kadrami indywidualnie jak i robić naturalne kadry z życia wzięte. Podstawą jednak mojego stylu są emocje i na nich skupiam się najbardziej.

Jaką wspólną cechę dostrzegasz u wszystkich swoich klientów?

Emocje, one są zawsze i wszędzie u każdego, a w szczególności potęgują się podczas takiego wspaniałego dnia jakim jest dzień ślubu.

Jak wyglądałby wymarzony ślub, na którym chciałbyś/chciałabyś pracować?

Taki, który będzie wymagać ode mnie jeszcze więcej i zaskoczy mnie swoją oryginalnością.

Czy jakaś para szczególnie zapadła Ci w pamięć?

Jest ich bardzo dużo, nie mam tej jednej jedynej. Do dzisiaj utrzymuję z wieloma moimi parami bardzo dobry kontakt, nie ten zawodowy tylko już prywatny. Dlatego to lubię w swojej pracy.

Z jakimi osobami najlepiej Ci się współpracuje?

Ja i Para Młoda musimy mięć ze sobą bardzo dobry kontakt. To jest jak pierwsze spojrzenie. Kilka słów i już wiesz, że wspaniale się rozumiecie.

Jaką historię z pracy wspominasz z uśmiechem na twarzy?

Pewne wesele i zabawa, w której jeden z gości rozdarł sobie niefortunnie spodnie od góry do dołu. Wszyscy widzieli, śmiali się, a on biedny myślał, że to jego występ życia. Oczywiście spostrzegł się dopiero po wygranej, czyli jakieś 20 min. później :)

Jakie pytania pary młode zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

Co mamy robić. Odpowiedź: być sobą :)

Co klienci powinni wiedzieć o Twojej profesji?

Fotografia jest sztuką. To nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf. Większość z nas wykonuje to aby spełnić najpierw swoje hobby, a dopiero na końcu są pieniądze.

Co jest najważniejsze w wyborze ślubnego usługodawcy?

Fotograf ma swój określony styl. Pewnych zdjęć nie wykona, albo jak je wykona nie będą dobre. Klient na etapie wyboru powinien wiedzieć czego oczekuje i wybierać tak aby spełnić swoje oczekiwania, a nie kierować się innymi wyborami. Zły wybór może skończyć się dla niego źle.

Jaka jest Twoja najmocniejsza strona?

Jestem osobą kreatywną, zawsze patrzę i szukam czegoś czego inni nie widzą. Wymagam od siebie bardzo wiele.

Dlaczego przyszłe pary młode powinny wybrać właśnie Ciebie?

Jestem osobą otwartą, lubię poznawać nowych ludzi i z nimi współpracować. Dzięki temu rozwijam się, a to mi daje takiego życiowego "kopa". Uwielbiam to co robię, ponoć to widać, tak mówią o mnie moje pary. Jestem wymagający dla siebie, ale też i dla klientów. Fajnie jest dać z siebie 110% normy :) Może też ważnym elementem współpracy jest to, że nie spełnię ich wszystkich oczekiwań jeśli nie będą one zgodne z moim stylem.

Czym wyróżnia się Twoja oferta?

Prostotą. Można ją dobrać do swoich potrzeb indywidualnie. To jest jak "własna pizza" :) Po co klient ma otrzymać coś czego nie lubi?

Jakie jest Twoje ulubione zdjęcie/piosenka/film z ostatniego sezonu ślubnego?

Jest takie jedno zdjęcie, ale z racji tego, że szanuję prywatność klientów nie mogę go pokazać. Szkoda bo jest świetne!

Wolne terminy

Kontakt

Jeden Moment

Gdańsk

Polecani z kategorii fotograf ślubny

Skills Montage
Skills Montage Gdańsk
(1)
Zobacz profil
FotografiQ
FotografiQ Gdańsk
Zobacz profil
FRESH Łukasz Pitak
FRESH Łukasz Pitak Gdańsk
Zobacz profil
mwjackiewicz.com - photo and film
mwjackiewicz.com - photo and film Gdańsk
Zobacz profil

Inspiracje ślubne

Zobacz ślubnych fotografów w Twoim województwie: