23 listopada 2017

Bukiet dla świadkowej


Wybór bukietu dla świadkowej nie jest wcale taki trudny jak mogłoby się Wam wydawać. Nie wiecie na co zwrócić uwagę? Przeczytajcie, a nie będziecie mieć już żadnych wątpliwości.

Bukiet dla świadkowej

W dniu ślubu oczy wszystkich gości weselnych zwrócone są na Parę Młodą. Jednak zawsze blisko Panny Młodej znajduje się starsza druhna, której kreacja i dodatki również powinny być perfekcyjnie dobrane. Kobiety bardzo często jednak nie wiedzą jak powinien wyglądać bukiet dla świadkowej. Z jakich kwiatów go wykonać, jakiej musi być wielkości…? Nie zastanawiajcie się już dłużej, odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Bukiet dla świadkowej

Bukiet Panny Młodej powinien być wyjątkowy i najpiękniejszy pod słońcem. Nie można jednak zapomnieć o wiązance dla świadkowej, która także musi pięknie współgrać z całością. Wspaniale wygląda bukiet starszej druhny wykonany z tych samych kwiatów co bukiet Panny Młodej. Powinien być jednak nieco mniejszy, delikatniejszy i skromniejszy w porównaniu do tej jedynej, najważniejszej wiązanki.

Zobacz także: Bukiety ślubne z anemonami – najpiękniejsze kompozycje

Bukiet dla świadkowej – kształt i forma

Bukiety o kształcie tradycyjnych, zbitych kuli warto zamienić na te nieco rozwiane, pełne życia. Delikatne pastele będą wspaniale współgrały z intensywną zielenią. Kształt bukietu świadkowej powinien współgrać z kształtem wiązanki Panny Młodej. Niezbyt korzystnie wyglądałoby połączenie bukietu z pięknych, polnych kwiatów z bukietem w kształcie kuli wykonanym z białych róż.

Zobacz także: Bukiety ślubne z proteą – piękne inspiracje

Bukiet dla świadkowej – korsarz

Wspaniałym pomysłem będzie także zrezygnowanie z tradycyjnego bukietu na rzecz korsarza, czyli kwiatowego stroika przyczepionego do ręki kobiety.  Rozwiązanie to jest nie tylko wyjątkowe, ale także bardzo praktyczne. Starsza druhna ma cały czas wolne ręce, dzięki czemu bez najmniejszego problemu może poprawiać tren czy też długi, cudowny welon Panny Młodej.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl