02 października 2017

Bukiety ślubne 2018 – 6 najgorętszych trendów


Bukiety ślubne 2018 - 6 najgorętszych trendów

Nie ma prawdziwej Panny Młodej bez pięknego bukietu w dłoniach! Ten pięknie pachnący element wyróżnia się na tle białej sukni i często odgrywa istotną rolę podczas oczepin (chociaż wielka szkoda rzucać starannie przygotowaną przez florystę wiązanką w tłum niezamężnych koleżanek!). Jeśli jesteś ciekawa jakie czekają nas trendy na 2018 rok koniecznie zapoznaj się z naszymi inspiracjami. Te bukiety ślubne na pewno Was nie zawiodą.

Zobacz też: Bukiety ślubne 2019 

Bukiety ślubne 2018 – wyraziste kolory

Jak wiadomo moda wraca jak bumerang. Kilka lat temu modne były intensywne brzoskwinie, róże czy odcienie niebieskiego, dlatego szalone Panny Młode mogą swobodnie zdecydować się na podobne barwy w nadchodzącym sezonie! Na przełomie wiosny i lata pięknie sprawdzi się bukiet ślubny z rozłożystych peonii – jeden z naszych faworytów, a przez cały rok ponadczasowe róże o wszystkich kolorach tęczy. Również chryzantemy, jaskry, gerbery spełnią się w tej rozweselającej roli. Używajmy jednak kwiatów, które naturalnie nabierają pięknych odcieni – farbowane na niebiesko, wyżej wspomniane, róże nie należą do najmodniejszych w XXI wieku. Pamiętajcie również, że bukiet nie musi być w całości stworzony z intensywnych barw – mogą być one jedynie wisienką na torcie.

Bukiety ślubne 2018 – kształt

Nie ma nic bardziej romantycznego od pięknego rozwianego bukietu! I to właśnie ten trend jednocześnie wita i nie opuszcza nas w nadchodzącym sezonie ślubnym. Wraz z ogromną i wciąż wzrastającą popularnością ślubów i wesel o lekkim klimacie boho, whimsical czy rustic nieregularne kształty wiodą prym w ślubnym bukieciarstwie. Metodą kontrolowanego chaosu floryści tworzą małe dzieła sztuki dbając o to, aby każdy listek i gałązka miały swoje miejsce. Nie możemy jednak zapomnieć o regularnych bukietach, które stanowią podstawę ślubnych dekoracji i nigdy nie wyjdą z mody.

Zobacz także: Suknia ślubna w stylu boho - inspiracje

Bukiety ślubne 2018 – ciemne kolory

Trend dla bardziej stonowanych Panien Młodych i tych, którym w duszy grają industrialne i modne połączenia kolorystyczne. Parę lat temu z hukiem do branży ślubnej wszedł piękny kolor marsala. Teraz możemy cieszyć się i przebierać w szmaragdach, głębokich butelkowych zieleniach, granatach i odcieniach bordo. Wyglądają oszałamiająco podbite blaskiem złota lub srebra, a bukiety ślubne w tych kolorach najczęściej łączy się z dużą ilością zieleni.

Zobacz także: Jesienne bukiety ślubne

Bukiety ślubne 2018 – zieleń

Zieleń jest nierozerwalnym elementem rozwianych bukietów. To właśnie ona sprawia, że regularny bukiet nabiera tak fantazyjnych i pełnych romantyzmu kształtów. Dodatkowym plusem zieleni jest to, że nie jest droga i nasza wiązanka niewielkim kosztem może przeobrazić się w niezwykłą, niezapomnianą kompozycję kwiatową. Ponad to wiele modnych roślin jest właśnie w tym kolorze, m.in. ukochane sukulenty czy nieśmiało wkraczające, bardzo interesujące oplątwy.

Zobacz także: Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach

Bukiety ślubne 2018 – nietypowe kwiaty i liście

Bardzo nas cieszy, że Panny Młode są coraz bardziej odważne i godzą się na eksperymenty florystów. Poszukując inspiracji w internecie zachwycają się oryginalnymi kwiatami. Czasem nawet jeden, nietypowy element może całkowicie zmienić oblicze kompozycji. Przykładowo jeden lub dwa liście królującej w minionym sezonie liści monstery piękne podkreśli motyw przewodni wesela. Imponująca Protea wybije się na tle drobniejszych kwiatów, a wdzięczne karczochy z powodzeniem zastąpią popularne sukulenty.

Bukiety ślubne 2018 – wstążki

Wybierając ślubną wiązankę również przy niej warto zadbać o jakiś nietypowy dodatek. Rączki bukietów nie należą do najpiękniejszych, dlatego warto podkreślić je pięknymi jedwabnymi, wielobarwnymi wstążkami, które będą delikatnie powiewać na wietrze.

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna