05 kwietnia 2017

Bukiety ślubne z róż – porady


Wszędzie można przeczytać, że róże są najpopularniejszymi kwiatami ślubnymi, ale czy wiecie na czym polega fenomen róż i dlaczego są tak chętnie wybieranymi kwiatami? Po zapoznaniu się z tym artykułem to już nie będzie dla Was tajemnica!

Róże w bukiecie ślubnym

Róża przez jej regularny kształt świetnie nadaje się do bukietów o klasycznej, okrągłej strukturze. Romantyczne pudrowe bukiety ślubne z róż łączone są z peoniami czy hortensjami. Jeśli jednak marzy Ci się nieregularna struktura bukietu nie musisz się o nic martwić! Z dodatkiem zieleni, która będzie spływać i wystawać znad kwiatów, róża stworzy idealne dopełnienie każdej ślubnej stylizacji.

Bukiety ślubne z róż – kolory

Róża to kwiat ponadczasowy i naprawdę wyjątkowy! Dzięki temu, że ma bardzo neutralny kształt i setki różnych kolorów, można z niej stworzyć wszystko! Zmienia się jak kameleon w zależności do tego z czym ją zestawimy. Czerwone róże wbrew pozorom nie należą do najpopularniejszych kwiatów ślubnych – są bardzo intensywne i pięknie wyglądają w pojedynkę. Pasują do stylizacji bardziej glamour albo tych rockowych, kiedy Pannie Młodej marzy się do ślubu ramoneska. Świetnie wyglądają połączone z intensywną zielenią (połączenie czerwonej róży i gipsówki powoli wychodzi z mody). Nietypowa żółta róża idealnie nadaje się do sielankowych motywów przewodnich wesela – ta połączona z gipsówką, rumiankiem i zielenią stworzy nam bardzo rustykalną wiązankę. Fioletowe róże stoją na pograniczu elegancji i romantyzmu – zazwyczaj z dodatkiem zieleni i innego koloru. Zdecydowanie najbardziej ukochane to bukiety ślubne z białych róż lub pudrowych! Te dają nam niezwykle szeroki wachlarz możliwości! Możemy je łączyć z ukochanymi peoniami, z hortensją, eustomą, frezją, prawie z każdym wymarzonym kwiatem i z każdą zielenią – tą bardziej intensywną jak ruskus i tą srebrną, jak eukaliptus.

Róże – podstawowe informacje

Róże są dostępne przez cały rok w wielu kolorach. Mają delikatny, słodki zapach, jednak w żaden sposób nieinwazyjny. Oprócz klasycznych róż, całoroczne są również róże ogrodowe, które z powodzeniem mogą zastąpić peonie w miesiącach, np. zimowych. Do każdej kompozycji florysta usuwa wszystkie kolce (bo przecież nie ma róży bez kolców), więc nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo. Kwiaty te należą do szczególnie trwałych.

Mamy nadzieję, że już wiecie dlaczego to właśnie róże zostały ukochanymi kwiatami Panien Młodych!

 

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna