30 października 2017

Bukiety ślubne z anemonami – najpiękniejsze kompozycje


Marzysz o pięknym i niepowtarzalnym bukiecie ślubnym? Bukiety ślubne z anemonami to naprawdę cudowne połączenie. Najpiękniejsze inspiracje czekają!

Bukiety ślubne z anemonami - zdjęcie 17

Suknia ślubna, piękna fryzura, subtelny makijaż i bukiet ślubny, te wszystkie elementy wpływają na piękny wygląd Panny Młodej. Wybór kwiatów, ich kolorów i odcieni jest naprawdę ogromny. Dlatego niezdecydowana kobieta może mieć problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Bukiety ślubne z anemonami cieszą się coraz większą popularnością pośród przyszłych Panien Młodych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są to naprawdę piękne, bardzo delikatne i subtelne kwiaty, które mimo wszystko dzięki swoim cechom charakterystycznym mogą nadać stylizacji, tzw. „pazura”.

Bukiety ślubne z anemonami

Anemony zwane inaczej zawilcami, to zwiewne i bardzo delikatne kwiaty, które są łudząco podobne do maków. Niestety w polskich kwiaciarniach nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Najczęściej dostępne są na zamówienie. Oprócz odmian typowo ogrodowych, dostępne są także anemony hodowane specjalnie do bukietów. Jeśli kupujecie anemony na własną rękę najlepiej jest udać się na giełdę kwiatową.

Zobacz także: Bukiety ślubne 2018 – 6 najgorętszych trendów

Bukiety ślubne z anemonami – kolory

Ze względu na mnogość kolorów, anemony mogą być wykorzystane na weselach o różnych motywach bądź barwach przewodnich. Najczęściej możemy spotkać kwiaty o białych, różowych, czerwonych, purpurowych, a także niebieskich płatkach. Anemony, które rosną w szklarniach i są hodowane wyłącznie w celach sprzedażowych dostępne są również w wielu innych kolorach, np. w kolorze czerwonym. Charakterystyczną cechą, tych pięknych kwiatów są ciemne, czasami nawet czarne środki, które pięknie korespondują z drobnymi czarnymi detalami w stylizacji Panny Młodej i nadają niezwykłego charakteru ślubnym dekoracjom.

Zobacz także: Bukiety ślubne z proteą – piękne inspiracje

Bukiety ślubne z anemonami – kompozycje

Niektóre Panny Młode decydują się na bukiet ślubny wykonany z samych anemonów. Bez wątpienia mają one swój urok, są bardzo delikatne, monochromatyczne i  subtelne. Takie kompozycje można wykorzystać podczas organizowania przyjęcia weselnego w stylu rustykalnym. Kobiety, które marzą o bardzo romantycznym bukiecie ślubnym, mogą zdecydować się na połączenie białych anemonów z piwoniami w odcieniach pudrowego różu. Z kolei białe anemony z czarnymi środkami wspaniale wkomponują się w biało – czarne wesele, które w ostatnich czasach cieszy się dużą popularnością.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl