06 października 2017

Bukiety ślubne z hortensji


Bukiety ślubne z hortensji

Bukiety ślubne z hortensji cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ hortensja jest pięknym, rozłożystym kwiatem, którym możemy manipulować na wiele sposobów. W zależności od barwy dopasujemy ją do swojego przyjęcia i dekoracji jakie nam się marzą.

Bukiety ślubne z hortensji – kolory

Ze względu na mnogość kolorów nadaje się na przyjęcia o przeróżnych charakterach. Błękitna hortensja świetnie nada się na wesele z marinistycznym motywem przewodnim lub jeśli chcemy, aby to niebieski królował na sali. Przekornie może również pełnić funkcję „czegoś niebieskiego”. Biała i różowa współgrają z różami i peoniami, które wspólnie stworzą wspaniałą, romantyczną atmosferę. Zielone kwiaty, niezwykle nietypowe, mimo subtelnego wyglądu możemy wpleść w wesele z leśnym motywem.

Bukiety ślubne z hortensji – wskazówki

Hortensja z reguły jest dość obszernym kwiatem (w zależności od sezonu jej kwiaty są duże lub trochę mniejsze) dlatego dobrze sprawdzi się jako samodzielny kwiat w bukiecie ślubnym. Stworzy tym samym piękna, pełną kulę. Może również być jednym z wielu elementów, z powodzeniem uzupełniając naszą ślubną kompozycję. Jeśli decydujemy się na to drugie dobrym pomysłem będzie wybranie niewielkich bukietów dla druhen z samej hortensji. W ten sposób będą nawiązywać do wiązanki Panny Młodej. Mogą być w jednakowym kolorze, a ich rączki możemy przewiązać różnobarwnymi wstążkami.

Hortensja, dzięki temu, że jej pęczki tworzą drobne płatki współgra z wieloma kwiatami. Będzie dobrze wyglądać z peoniami, różami, eustomami, jaskrami, frezjami, gipsówką oraz wszelką zielenią.

Zobacz także: Pastelowe bukiety ślubne z peonii

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna