23 października 2017

Bukiety ślubne z proteą – piękne inspiracje


Zastanawiacie się jakie kwiaty wykorzystać w swoim bukiecie ślubnym? Może to właśnie protea będzie idealnym i pięknym rozwiązaniem? Bukiety ślubne z proteą to nasza dzisiejsza propozycja!

Bukiety ślubne z proteą - 19

Bukiet ślubny jest nieodłącznym elementem każdej Panny Młodej. Kobiety bardzo często nie mogą się zdecydować, jaka kompozycja kwiatowa będzie najpiękniejsza i najsubtelniejsza. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każda Panna Młoda marzy, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było idealnie skomponowane i ze sobą współgrało. A może bukiety ślubne z proteą są dobrym pomysłem?

Kwiaty egzotyczne w bukietach ślubnych

Kwiaty egzotyczne cieszą się coraz większą popularnością w bukietach ślubnych. Protea, liście monstery czy oplątwa, tak popularne na całym świecie (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych), zawitały także w bukietach polskich Panien Młodych. Z czego oczywiście bardzo się cieszymy, bo takie bukiety są naprawdę wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Proteę możecie wykorzystać zarówno w wiązance ślubnej Panny Młodej, jak i starszej druhny.

Zobacz także: Bukiety ślubne 2018 - 6 najgorętszych trendów

Protea – kolorystyka

Protea nazywana inaczej srebrnikiem to kwiat o przepięknym, gwiazdowatym kwiatostanie. Bez wątpienia, zdecydowaną jej zaletą jest ogromna różnorodność kolorystyczna. Pudrowy róż, biel, ecru, delikaty fiolet, a nawet intensywna purpura, to tylko kilka kolorów i odcieni w jakich możecie spotkać ten piękny i wyjątkowy kwiat. Ze względu na mnogość kolorów, może być wykorzystana na przyjęciach weselnych o różnych charakterach i z różnym kolorem przewodnim.

Protea jest dużym i bardzo ozdobnym kwiatem, który wspaniale współgra z zielenią. Taki bukiet ślubny prezentuje się naprawdę niesamowicie. Jeżeli jednak marzycie o nieco większej wiązance ślubnej, składającej się z kilku rodzajów kwiatów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby proteę połączyć z rozłożystą peonią czy też różą ogrodową. Bukiety ślubne z proteą, z całą pewnością skradną serce niejednej Pannie Młodej.

W zależności od koloru na jaki się zdecydujecie jak i ze względu na obecność innych kwiatów, bukiet ślubny z proteą może być elegancki, subtelny, słodki lub nawet z pazurem.

Bukiety ślubne z proteą – wytrzymałość

Protea to bardzo oryginalny kwiat, który jest również bardzo wytrzymały. Nie musicie martwić się, że podczas przyjęcia weselnego Wasz bukiet zwiędnie, bądź opadną mu listki.

Zobacz także: Ślub i wesele 2018 – 6 motywów przewodnich

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl