28 grudnia 2015

Konwalie w bukietach ślubnych i dekoracjach


Konwalie są kwintesencją kobiecości, wdzięku oraz urody. Ich dzwoneczki są bardzo eleganckie i subtelne. Wszystkie te elementy spowodowały, że przyszłe Panny Młode coraz częściej decydują się na ich wykorzystanie w ślubnych oraz weselnych dekoracjach.

Konwalie to rośliny o białych, delikatnych kwiatach i intensywnym zapachu. Ich wadą jest fakt, że kwitną tylko na przełomie maja i czerwca.

Wiązanka ślubna wykonana z białych konwalii na tle zielonych liści prezentuje się przepięknie. Białe dzwoneczki możecie oczywiście połączyć z innymi roślinami.

Kwiaty te tworzą wspaniałe połączenie z koronkową suknią. W dniu królewskiego ślubu, cały świat podziwiał piękną Księżną Kate, której bukiet był wykonany właśnie z konwalii.

Dodatki w postaci tych kwiatów mogą również uzupełniać fryzurę Panny Młodej. Oczywiście powinny pojawić się także w butonierce Pana Młodego.

Wystój kościoła oraz sali weselnej musi nawiązywać do motywu przewodniego wesela. Dzwoneczki w małych dzbanuszkach, w połączeniu ze świecami, stworzą niepowtarzalny klimat. Kwiatów tych nie może zabraknąć przy torcie weselnym. Nie powinny być to jednak świeże kwiaty, ponieważ konwalie są roślinami trującymi. Te wykonane z białego kremu będą słodką i uroczą ozdobą.

Poniżej najciekawsze pomysły na konwaliowy ślub oraz wesele.

źródło: pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl