04 stycznia 2016

Najciekawsze zimowe bukiety ślubne


zimowe bukiety ślubne

Młode Pary coraz częściej decydują się na zorganizowanie wesela zimą. Dzisiaj przedstawiamy najciekawsze inspiracje na zimowe bukiety ślubne.

Ta piękna, biała i mroźna pora roku wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Jednym z nich jest dostępność kwiatów, ponieważ o tej porze roku nie wszystkie gatunki są oferowane przez kwiaciarnie. Na jakie zimowe bukiety warto się zatem zdecydować?

Pomysłów i kwiatów jest całe mnóstwo. Możecie zdecydować się na wiązankę wykonaną z tradycyjnych i popularnych kwiatów: goździków, róży bądź storczyków. Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem są bukiety, w których wykorzystamy typowo zimowe akcenty.

Jako dodatek do tradycyjnego bukietu możecie wykorzystać ostrokrzew, który nada zimowego charakteru. Niezbyt popularne, jednak bardzo efektowne są wiązanki wykonane z szyszek, które w połączeniu z zielonymi gałązkami świerku będą idealnie nawiązywały do zimowej aury.

Dużą popularnością cieszą się zimowe bukiety ślubne wykonane z sukulentów. Są to rośliny gruboszowate, odporne na niskie temperatury. Przyjmują kolory od miętowego, butelkowej zieleni, brązu aż do bordo. Występują również w kolorach pastelowych. Decydując się na taki rodzaj bukietu macie pewność, że za kilka godzin będzie wyglądał równie pięknie i efektownie.

Oryginalnym pomysłem jest bukiet wykonany z bombek o różnej wielkości, który nawiązuje do atmosfery świątecznej. Dodatkową ozdobą tradycyjnej wiązanki ślubne mogą być również mieniące się broszki.

Poniżej najciekawsze propozycje zimowych bukietów.

źródło: pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl