14 kwietnia 2017

Pastelowe bukiety ślubne z peonii


Ukochane kwiaty Panien Młodych to… Oczywiście peonie! Nie ma florystki, która na to pytanie odpowiedziałaby inaczej. Występujące w letnim okresie, piękne, pełne kwiaty skradły serca wszystkich kobiet przygotowujących się do ślubu.

Peonie są trwałe, niektóre z nich mają przepiękny, delikatny, słodki zapach i idealnie sprawdzają się w wiązankach ślubnych i różnych kompozycjach. Z tymi pudrowymi odmianami możemy zrobić wszystko: mogą być bardzo romantyczne, w połączeniu z anemonami bardziej zawadiackie, a z dużą ilością zieleni świetnie wpiszą się nawet w klimat boho czy whimsical.

Peonie – z czym je łączyć?

Peonie przepięknie prezentują się z dużą ilością zieleni. Ich pudrowe kolory (białe lub różowe) wspaniale komponują się z szarością eukaliptusa lub intensywną zielenią ruskusa. Przy dużych kompozycjach na stoły peonie współgrają z hortensjami, które są równie trwałe i okazałe. W bukietach stworzymy konkretny klimat dobierając odpowiednie kwiaty. W połączeniu z różami bukiet będzie bardzo elegancki, z anemonami, które są dostępne przez chwilę razem z peoniami późną wiosną, stworzą połączenie wyjęte wprost z albumów inspiracji. Gipsówka nada naszej wiązance sielskiego klimatu.

Wskazówka

Peonie są dostępne w sezonie letnim, tych pięknych na próżno szukać inną porą roku. U niektórych dostawców odnajdziemy ich niewielkie odmiany w bardzo wysokich cenach. Jeśli masz ślub zimą, a marzą Ci się piękne, puszyste kwiaty, róże ogrodowe z powodzeniem zastąpią peonie.

Sprawdźcie jak pięknie prezentują się na tle białych sukni!

Pastelowe bukiety ślubne z peonii:

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna