04 grudnia 2017

Rozwiane bukiety ślubne


Nikt nie opowie Wam o bukietach ślubnych lepiej od prawdziwej florystki! Sekrety nieregularnych bukietów zdradza ekspert Kwiaciarni Żenia.

Rozwiane bukiety ślubne

W dniu ślubu każdy element powinien być dopracowany ze szczególną starannością. Jednak co się stanie jeśli przełamiemy trochę ten idealny styl i wprowadzimy trochę wiatru do ślubnego bukietu? Perfekcyjna suknia i fryzura pozostaną na swoim miejscu, a zieleń i kwiaty w wiązance, szczególnie wiosną, będą budzić się do życia w naszych dłoniach. Rozwiane bukiety ślubne zdetronizowały wszelkie inne wiązanki.

Zobacz wizytówkę Kwiaciarni Żenia i wyślij wiadomość do eksperta!

Duże i małe

Po pierwsze do bukietu warto wprowadzić kwiaty o różnych wielkościach. Umiejętnie dopasowane sprawią, że bukiet będzie urozmaicony i znacznie bardziej romantyczny. Peonie, eustomy, róże i róże ogrodowe, anemony, chryzantemy, dalie… Wszystkie z nich występują w przeróżnych kolorach, a nawet kształtach! Dlatego pozwólmy florystkom zaszaleć, ponieważ kwiaty naprawdę warto mieszać ze sobą, zamiast tworzyć klasyczną, nudną kulkę.

Pamiętajcie: Żaden rozwiany bukiet nie wystąpi w przyrodzie dwa razy, a regularny… Same wiecie!

Zieleń wprowadza chaos

Po drugie, ale tak samo ważne! Nic bardziej nie rozwieje bukietu od dużej ilości zieleni! Oczywiście nie musi ona zdominować ślubnej wiązanki. Wiemy, że mimo mody na „greenery” są Panny Młode, które po prostu nie przepadają za (z przymrużeniem oka) „krzakiem” w rękach. Eukaliptus, ruskus i inne mogą stanowić jedynie dopełnienie bukietu, które potargają wiązankę, wprawią ją w ruch. Każdą zieloną gałązkę, każdy drobny kwiatek florysta układa metodą kontrolowanego chaosu. Dzięki niej powstają małe, fantazyjne dzieła sztuki.

Zobacz także: Zieleń w bukietach ślubnych

Dodatki

Świetnym uzupełnieniem takiego bukietu będzie wianek! Podkreśli romantyczną duszę i odmłodzi wizerunek Panny Młodej.

Zdjęcia są własnością Kwiaciarni Żenia.

Artykuł sponsorowany
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl