02 grudnia 2015

Sukulenty w bukiecie ślubnym


Sukulenty w bukiecie ślubnym

Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu na bukiet ślubny, powinnyście zdecydować się na sukulenty.

To nietypowe rośliny gruboszowate, które najczęściej możemy spotkać na obszarach pustynnych. W naszym klimacie sukulenty możemy spotkać w przydomowych skalniakach. Dopiero w ostatnich sezonach stały się popularnym elementem bukietu ślubnego. Zaliczymy do nich rojniki, grubosze czy też eszewerie.

Sukulenty są bardzo charakterystyczne, możemy z nich tworzyć przepiękne kompozycje. Popularne stały się bukiety, w których sukulenty są jedynie pojedynczym dodatkiem. Pięknie współgrają z różami, hortensjami czy też piwoniami. Możecie się również zdecydować na bukiety ślubne wykonane tylko i wyłącznie z sukulentów.

Mimo iż nie są one dostępne w całej gamie kolorystycznej, przyjmują kolory od miętowego, butelkowej zieleni, brązu aż do bordo. Występują również w odcieniach pastelowych, które są ostatnio bardzo modne.

Bukiet ślubny z sukulentów jest dobrym rozwiązaniem, jeśli planujecie ślub zimą. Zdecydowaną zaletą sukulentów jest ich trwałość. Przetrwają największe upały oraz mrozy. Możecie więc być pewne, że wasza wiązanka ślubna do samego końca wesela będzie się pięknie prezentowała.

Poniżej 20 propozycji bukietów z sukulentami.

źródło: pinterest

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl