Wedding.pl / Lovestory / Dekoracje / Dekoracje ślubne / Różany wystrój kościoła – 12 propozycji
Dekoracje ślubne

Różany wystrój kościoła – 12 propozycji

3 listopada 2015 —

Jeśli motywem przewodnim wesela jest róża, powinna znaleźć się również w wystroju kościoła. Kościół to miejsce, w którym odbywa się ceremonia zaślubin, to w nim ślubujecie sobie miłość i wierność. Warto więc zadbać o jego odpowiedni wygląd i charakter.

Jest wiele elementów, które składają się na dekorację kościoła. Możecie wykorzystać długi dywan, po którym będziecie szli do ołtarza i ustawić wzdłuż niego świece, a wokół nich rozsypać płatki róży. Ten piękny kwiat powinien pojawić się również przy wystroju ławek. Pani kwiaciarka może wykonać piękne małe bukieciki, które zostaną do nich przyczepione. Duże i eleganckie bukiety, umieszczone na wysokich stojakach, będą wspaniale prezentowały się przed wejściem do kościoła. Róże mogą być również połączone z innymi ozdobami, np. sercami z białej wikliny. Zastosowanie delikatnej tasiemki będzie także ciekawym pomysłem.

Kolor róży powinien być taki sam, jak ten w wiązance Panny Młodej, bądź przy butonierce Pana Młodego. Pamiętajcie, nie stosujcie zbyt dużo odbiegających od siebie kolorów. Możecie wówczas uzyskać efekt pstrokatości. Jeśli masz odrobinę zmysłu artystycznego i chciałabyś zaoszczędzić trochę pieniędzy, sama możesz wykonać małe bukiety, które będą zdobiły kościół. W wersji jeszcze bardziej oszczędnej możesz wykorzystać pojedyncze róże, które równie ładnie prezentują się przy ławkach, podłogę warto ozdobić wtedy płatkami kwiatów.

Poniżej przedstawiamy 12 propozycji różanego wystroju kościoła.

źródło: pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!