06 sierpnia 2017

Aranżacje świetlne ślubu i wesela


Przyjęcie weselne jest czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym. Warto sprawić, aby ten dzień zapisał się w pamięci Waszych gości. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie ślubu i wesela są aranżacje świetlne.

Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym Wasze przyjęcie nabierze romantycznego charakteru. Możecie zdecydować się na aranżacje świetlne w części jadalnej oraz na sali weselnej lub tylko na jednej z nich. Pamiętaj o tym, że punktów świetlnych nigdy nie jest zbyt wiele! Ciepłe oświetlenie lampek (np. od sznurów dekoracyjnych) lub od świec postanowionych na stołach stworzy niebanalną, romantyczną atmosferę. Dokładnie taką o jakiej marzysz tego wyjątkowego dnia!

Aranżacja świetlana sali

Pierwszą zasadą odpowiedniego dekorowania sal (niezależnie od tego czy to romantyczne wesele czy zwykły event) jest odpowiednie oświetlenie. To od niego zależy jak ostatecznie będzie wyglądać miejsce, ponieważ jest „kropką na i” każdej scenografii. Bez odpowiedniej aranżacji świetlnej nasze przepiękne dekoracje mogą niekoniecznie wzbudzą zachwyt. Odpowiednie oświetlenie zapewni nam ten efekt! Aby go osiągnąć najlepiej zatrudnić firmę, która zajmuje się scenografią oświetleniową.

Wyświetlane dekoracje

Dużą popularnością cieszy laser, za pomocą którego możecie wyświetlać na ścianie Wasze zdjęcia, piękne cytaty i sentencje, czy też najróżniejsze wzory – np. dużą ilość czerwonych serduszek. Dodatkowym elementem takiej dekoracji, mogą być bańki mydlane lub delikatny dym. Możecie też wyświetlić swoje inicjały na podłodze, ścianie lub, najrzadziej wykorzystywanej przestrzeni, suficie!

Świece

Świec nigdy nie jest zbyt wiele! Możecie je postawić w wielu miejscach sali weselnej, kościoła czy ogrodu, np. na stołach, bufetach, wzdłuż drogi do ołtarza, przed wejściem, dosłownie wszędzie! Jeśli nie dostaniecie zgody na prawdziwe świece, możecie je zastąpić sztucznymi, ale wykonanymi z wosku (naprawdę wyglądają jak prawdziwe!).

Delikatne światełka na sali weselnej

Bardzo elegancko prezentują się delikatne światełka podwieszone pod sufitem. Oczywiście ich kolor możecie dostosować do koloru przewodniego Waszego wesela. Ciekawie wyglądają podświetlone wnęki i zakątki sali weselnej. Jeśli zdecydujecie się na takie aranżacje świetlne, nie zapomnijcie przyozdobić odpowiednio stołu oraz krzeseł państwa młodych.

Oświetlenie ogrodu

Niezwykle efektownie wyglądają światełka umieszczone na drzewach bądź krzewach, rosnących w ogrodzie otaczającym Waszą salę weselną. Pamiętajcie, że aranżacja świetlna ma stworzyć niepowtarzalny klimat, ale nie może zdominować Waszego przyjęcia.

Inicjały i napisy

Ogromnym powodzeniem cieszą się w ostatnich latach ogromne litery z dekoracyjnymi żarówkami. Najpopularniejszy jest napis „Love”, ale coraz częściej pojawiają się też inne litery, dzięki którym możecie postawić swoje inicjały lub napisy po polsku jak „Miłość”.

Źródło zdjęć: pinterest

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!