03 stycznia 2018

Dekoracje na stoły weselne


Dekoracja stołów weselnych dla wielu Par Młodych jest wyzwaniem. To od niej może zależeć atmosfera jaka panuje na sali weselnej.

Dekoracje na stoły weselne 24

Dzień ślubu jest naprawdę wyjątkowym dniem, dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wiele Par Młodych nawet nie zdaje sobie sprawy jak istotne są dekoracje weselneTo właśnie one wpływają na klimat jaki panuje na sali weselnej, określają charakter przyjęcia oraz motyw przewodni. Wystrój stołów w pałacowym wnętrzu bez wątpienia będzie różnił się od wystroju w klimatycznej, drewnianej stodole. Dekoracje na stoły weselne – na jakie się zdecydować? Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów, mamy nadzieję, że będą one dla Was inspiracją.

Dekoracje na stoły weselne – świeże kwiaty

Niezależnie od tego w jakich wnętrzach odbędzie się przyjęcie weselne, czy w zamku, czy pod gołym niebem, na stołach weselnych nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Możecie zdecydować się na niskie, lekko rozłożyste bukiety bądź też na wysokie kompozycje kwiatowe. Pamiętajcie jednak, aby bukietów nie umieszczać w masywnych wazonach, a w delikatnych o cienkiej i wysokiej nóżce. Dekoracja na stołach weselnych nie powinna utrudniać, a tym bardziej uniemożliwiać gościom weselnym komunikowania się między sobą.

Zobacz także: Dekoracja sali weselnej – 7 praktycznych porad

Blask świec

Jeśli chcecie, aby na sali weselnej panował romantyczny i niepowtarzalny klimat ustawcie na stołach świece, których nigdy nie jest za wiele. Powinny one jednak znajdować się w bezpiecznym miejscu, tak aby nie spadły ze stołu oraz aby żaden z gości się nie poparzył. Świece w świecznikach, a może świece pływające w szklanych kulach wypełnionych wodą?

Dekoracje na stoły weselne – podtalerze

Kolejną piękną dekoracją stołu są podtalerze, których odcień może nawiązywać do koloru przewodniego przyjęcia weselnego. Uchronią również przed pobrudzeniem obrusów. Pamiętajcie jednak, żeby nie przesadzić z ilością ozdób, bo na stołach weselnych powinno znaleźć się również miejsce na pyszne potrawy i przekąski.

Zobacz także: Dekoracje sali weselnej z balonów

Dekoracje w stylu rustykalnym

Przyjęcia organizowane w stylu rustykalnym cieszą się bardzo dużą popularnością pośród Par Młodych. Wówczas na stołach weselnych nie może zabraknąć zielonego mchu, liści paproci, jak i blasku świec. Ciekawym pomysłem są również drewniane pieńki jak i płaskie plastry drewna, które mogą pełnić rolę oryginalnych i wyjątkowych podtalerzy.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!