22 maja 2019

Dekoracje na wesele w plenerze


Dekoracje na wesele w plenerze

Pomysł zorganizowania imprezy weselnej pod gołym niebem cieszy się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że i ślubów w plenerze przybywa. Choć dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że niebo, drzewa i krzewy same w sobie stanowią przepiękne dekoracje weselne, to warto pomyśleć również o kilku dodatkowych ozdobach. Pomysły na nie prezentujemy niżej.

Chcąc wyprawić wesele w plenerze, z pewnością dobrze będzie rozważyć wynajem namiotu, który ochroni zgromadzonych przed ewentualnymi opadami, a dzięki opuszczanym ścianom – również przed wiatrem i chłodem. Niektóre modele pozwalają na zastosowanie w nich dekoracji, które z powodzeniem wykorzystać można w praktycznie każdej sali weselnej. Nie wszyscy jednak decydują się na to właśnie rozwiązanie.

Przeczytaj koniecznie: Wesele w namiocie – wszystko, co musicie wiedzieć 

Dekoracje na wesele w plenerze

Niemniej, nawet najprostsze konstrukcje, takie jak „dach” wspierający się na filarach, stwarzają nam pole do popisu. Rzeczone filary opleść wszak można chociażby girlandami kwiatów lub sznurami światełek, podczas gdy zadaszenie umożliwia podwieszenie na żyłkach bądź sznurkach różnego typu ozdób – np. papierowych kul, pomponów czy serduszek. Między podporami także rozwiesimy girlandy, jak również banery z napisami czy efektowne lampiony.

dekoracje plenerowe - zdjęcie 3

Oświetlenie wesela w plenerze

Lampiony warto porozstawiać także na stołach, zwłaszcza że spożywanych potraw raczej nie doświetlą umieszczone na suficie świetlówki.Zamiast lampionów wykorzystać można też świece w słoikach, szklankach albo uroczych latarenkach. Ważne tylko, by uchronić ich płomień przed przypadkowym zgaszeniem przez podmuch wiatru – np. właśnie dzięki warstwie szkła lub papieru. Źródłem światła, które jednocześnie będzie pełnić funkcję pięknej dekoracji na wesele w plenerze, mogą być ponadto wspomniane już, rozłożone na stołach tudzież rozwieszone na drzewach sznury światełek (jak na choinkę, tylko przystosowane do warunków zewnętrznych), a także pochodnie, mogące przy okazji odstraszać komary.

dekoracje plenerowe - zdjęcie 2

Nietypowe rekwizyty

Bardzo oryginalnym pomysłem będzie też umieszczenie lampek bądź świeczek w… klatkach dla ptaków. Trend wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku jako dekoracji na wesele w plenerze daje się zauważyć coraz wyraźniej. Ułożone jedna na drugiej stare walizy, z których ta znajdująca się na wierzchu pozostaje otwarta, mogą posłużyć jako miejsce ekspozycji upominków dla gości, księgi pamiątkowej czy nawet bufetu. Ustawić da się na nich również rzeczone lampiony oraz kwiaty. W podobnym charakterze użyć można stylowego roweru, taczki, drewnianych skrzyń tudzież palet.

ZNAJDŹ NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE NA SWOJE WESELE!

Kwiaty i inne rośliny

Choć naturalnymi dekoracjami wesela w plenerze są znajdujące się dookoła drzewa i krzewy, nie nie stoi na przeszkodzie, by ozdobić miejsce zabawy właśnie kwiatami – ale też roślinami w nieco innym wydaniu. Stroiki z gałązek, szyszek czy owoców (niekoniecznie jadalnych, np. jarzębiny) mogą się przecież pojawić na przyjęciu weselnym równie dobrze co kwietne bukiety. Sprawdzą się zwłaszcza na weselach utrzymanych w rustykalnym klimacie, podobnie jak porozstawiane tu i ówdzie pieńki czy snopki zboża. Na nieco mniej „swojskich” imprezach zastosować z kolei można płatki róż oraz innych kwiatów – najlepiej prawdziwych, które w tym akurat przypadku sprawią mniej kłopotu podczas sprzątania. Rozsypać je można na stołach, a także wokół ław lub krzeseł.

dekoracje plenerowe - zdjęcie 4

Zobacz też: Oprawa muzyczna ślubu plenerowego

Ostatnie szlify

Te ostatnie również można ozdobić, stawiając w temacie dekoracji na wesele w plenerze swoistą kropkę nad i. Pokrowce czy szarfy w wybranych barwach, kokardy, stroiki, tabliczki z inicjałami państwa młodych… Na oparciach umieścić możemy praktycznie wszystko, co przyjdzie nam do głowy i wpisze się w motyw przewodni. Pamiętajmy tylko, że czasem miejsca do siedzenia potrafią stać się ozdobą samą w sobie i nie wymagać dodatkowej oprawy. Będzie tak choćby w przypadku umyślnie postarzanych krzeseł, które odnajdą się na przyjęciach w klimacie rustykalnym, prowansalskim czy boho.

dekoracje plenerowe - zdjęcie 5

ZNAJDŹ NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE NA SWOJE WESELE!

Paulina Kołaczek
Paulina Kołaczek
W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.