11 października 2017

Dekoracje sali weselnej z balonów


Dekoracje sali weselnej z balonów

Balony z hukiem powróciły na sale weselne! Jak większość trendów z lat 90′ również ten ewoluował i dekoracje sali weselnej z balonów okazały się niezwykle wdzięcznym tematem dla ślubnych florystów i dekoratorów. Już rzadziej widujemy je poprzyczepiane do bramy wjazdowej przed domem czy salą weselną, a coraz częściej w odmienionej, unowocześnionej formie. Umiejętnie wkomponowane w przestrzeń, współgrając kolorystycznie z całą resztą dekoracji weselnych, stworzą wrażenie trójwymiarowej, bajkowej dekoracji.

Dekoracje sali weselnej z balonów – nietypowe rozwiązania

Jednym z naszych ulubionych pomysłów są duże, białe balony z helem. Na taki balon możemy nanieść dowolny napis. Mogą to być Wasze inicjały, napis „Love is in the air” czy jakikolwiek inny sobie wymarzycie. Bardzo modnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest udekorowanie zielenią tasiemki, do której balon jest przywiązany. Ponadto wielu florystów wykorzystuje możliwość uzupełnienia balonów roślinnością. Małe, przeźroczyste balony wypełnione liśćmi, które dryfują w powietrzu nad głowami gości, wyglądają oszałamiająco! A jeśli kochamy DIY, bezbarwne balony możemy sami pomalować, np. złotą farbą – idealne rozwiązanie dla miłośniczek glamour.

Zobacz także: Dekoracja sali weselnej - 7 praktycznych porad

Dekoracje sali weselnej z balonów – wejście do sali

Biały lub czerwony dywan, a wzdłuż niego kilka imponujących, minimalistycznych balonów. Na pewno zrobią ogromne wrażenie na gościach i będą świetną alternatywą dla kolorowych balonów, poprzyczepianych w grupkach do bramy wjazdowej.

Dekoracje sali weselnej z balonów – dekoracji sali

Jeśli sala jest duża i wymaga optycznego pomniejszenia mamy wiele możliwości! Oprócz oczywistych miejsc takich jak samo wejście do sali, spróbujmy zadrzeć głowę i sięgnąć nią chmur. Sufit jest pustą przestrzenią, którą swobodnie możemy zagospodarować. Z białych balonów możemy stworzyć „niebo”. Dekoracje candy baru czy ściana za Parą Młodą będzie alternatywą dla popularnych rozwiązań w postaci rozet czy sztucznych kwiatów. Jeśli latem mamy ochotę zaszaleć na dworze możemy postawić ścianę, do której poprzyczepiane będą niewielkie baloniki. Świetnie sprawdzą się jako tło do zdjęć lub do zabawy, pod warunkiem, że wcześniej wypełnimy je wodą. Zobaczcie inspiracje!

Dekoracje sali weselnej z balonów – stoły

Najpopularniejszym wykorzystaniem balonów z helem na sali weselnej jest dekoracja stołu. Fantastyczny sposób, nieingerujący w przestrzeń pomiędzy gośćmi, jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dużych przestrzeni przy ograniczonym budżecie. Balony z helem nie są bardzo tanie, jednak z pewnością uszczuplą nasz portfel mniej od imponujących kwiatowych kompozycji.

Zobacz także: Kwiaty na stół weselny

Dekoracje sali weselnej z balonów – napisy

Hitem ostatnich sezonów są balony w kształcie napisów. „Love” w kolorze golden rose zawieszony nad słodkim stołem urozmaici nasze dekoracje i będzie pięknym detalem.

 

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna