27 lipca 2017

Kwiaty na stół weselny


Kwiaty na stół weselny

Dekoracje sali weselnej to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi Para Młoda. Na pewno marzycie o tym, żeby Wasi gości wchodząc do sali krzyknęli „wow”! Podpowiadamy jak zaplanować dekoracje i kwiaty na stół weselny, żeby osiągnąć dokładnie taki efekt.

Kompozycja na stół – wysoka czy niska

Oczywiście większy zachwyt wzbudzą wysokie kompozycje na stołach. Szczególnie te na wysokości wzroku dorosłego człowieka, ponieważ spotęgują one bogactwo dekoracji. Taka dekoracja na stole ma zazwyczaj ok. 75 cm wysokości. Oczywiście powinna być na cienkiej lub szklanej nóżce, tak żeby nie przeszkadzała gościom w swobodnej konwersacji. Na wysokości wzroku gości możecie postawić świeczki lub mniejsze bukieciki. Niską kompozycję możemy rozbudować dodając dużą ilość punktów świetlnych i podkładając pod całość lustro, które optycznie zwiększy jej objętość.

Kwiaty na stół weselny

Najpopularniejszą grupą dekoracji na stoły weselne są kwiaty! Bez nich nie ma idealnego wesela. Kompozycje muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby przetrwały całą noc. Większość tego typu bukietów nie stoi całą noc bezpośrednio w wodzie, a umieszcza się je w namoczonej gąbce florystycznej, dodatkowo pryskając specjalnym środkiem przedłużającym ich trwałość. W ten sposób nie musisz się martwić, że kwiaty utracą swoją świeżość. Doświadczony florysta nie zaproponuje Ci również kwiatów, które są bardzo nietrwałe. Jeśli marzą Ci się imponujące kompozycje zdecyduj się na dekoracje, których bazą będą, np. hortensje, które w sezonie są imponujące.

Zobacz również: Jak obniżyć koszt dekoracji weselnych

Przydatne porady

  • Nie decydujcie się na kwiaty, które mają bardzo intensywny zapach. Woń większych kompozycji może próbować „przebić się” przez różnego rodzaju potrawy tworząc tym samym niezbyt przyjemną mieszankę.
  • Jeśli marzą Wam się peonie poza sezonem możecie je zastąpić różami ogrodowymi. Są równie piękne i na pewno z godnością zastąpią najpopularniejsze ślubne kwiaty.
  • Jeśli macie okrągłe stoły, pamiętajcie, że zazwyczaj mają ok. 180 cm szerokości. Jest to bardzo duża powierzchnia do zagospodarowania. Jeśli nie chcecie przeznaczyć dużej ilości pieniędzy na kwiaty możecie do nich dodać zieleń. Ona z powodzeniem uzupełni bukiety i będzie pięknie wyglądać.

Poniżej znajdziesz mnóstwo inspiracji z kwiatami na stół weselny! Zobacz jak olśnić swoich gości. 🙂

Wysokie dekoracje na stół weselny

Niskie dekoracje na stół weselny

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna