20 listopada 2017

Monstera w dekoracjach weselnych


Zastanawiacie się nad motywem przewodnim Waszego przyjęcia weselnego? A może dekoracje z monstery zawładną Waszym sercem? Moc inspiracji już na Was czeka.

Monstera w dekoracjach weselnych

Soczysta i intensywna zieleń jest coraz częściej wykorzystywana w dekoracjach weselnych przez Pary Młode. Liście paproci, pnącza, mech czy też długie trawy bardzo często królują na przyjęciach weselnych. A gdyby tak odrobinę zaszaleć i do bukietu ślubnego oraz do dekoracji weselnych przemycić wszystkim nam dobrze znaną monsterę? Monstera to kwiat, który większości z nas kojarzy się z dzieciństwem. Niemalże każdy z nas pamięta duże, zielone liście, które wyrastały z donicy stojącej w rogu pokoju. Może naprawdę monstera w dekoracjach weselnych jest dobrym pomysłem?

Monstera – trochę faktów

Monstera to roślina, której główną ozdobą są duże postrzępione na końcach liście. Nie wiem czy wiecie, ale pochodzi ona z Ameryki Południowej, a w warunkach naturalnych osiąga nawet 20 metrów wysokości! Tak jak już wspomnieliśmy w monsterze najpiękniejsze są liście, które kształtem przypominają serduszka. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że są one wręcz stworzone do wykorzystania w dekoracjach weselnych.

Zobacz także: Dekoracja sali weselnej – 7 praktycznych porad

Monstera jako motyw przewodni wesela

Liście monstery możecie wykorzystać jako motyw przewodni przyjęcia weselnego. Zacznijmy od stylizacji Panny Młodej. Monstera jest oczywiście obowiązkowym elementem bukietu ślubnego, który dzięki niej będzie wyglądał naprawdę niesamowicie. Istnieje także wiele ciekawych pomysłów na przystrojenie kościoła oraz sali weselnej. Duże liście monstery, przyczepione do ławek kościelnych będą wyglądały naprawdę niesamowicie. Przejdźmy teraz do wystroju sali weselnej. Te piękne, zielone liście możecie położyć na talerzu każdego gościa. Uwierzcie nam, dekoracja ta zachwyci niemalże wszystkich. Monsterę możecie także wykorzystać do przystrojenia ściany, która znajduje się za Młodą Parą jak również możecie udekorować nią tort weselny.

Zobacz także: Eukaliptus w ślubnych i weselnych dekoracjach

Monstera na zaproszeniach ślubnych

Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie monstery już w zaproszeniach ślubnych. Białe zaproszenia z namalowanym zielonym liściem, będą wspaniale nawiązywały do motywu przewodniego Waszego przyjęcia weselnego.

Monstera w dekoracjach weselnych

Intensywna zieleń liści monstery wspaniale współgra z jasnymi kolorami. Jasne kwiaty hortensji bądź piwonie w kolorze pudrowego różu w połączeniu z żywą zielenią naszej roślinki, będą prezentowały się naprawdę wyjątkowo i bajecznie.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!