29 maja 2019

Papierowe dekoracje na ślub i wesele


papierowe dekoracje weselne - zdjęcie okładkowe

Papier to jeden z najmniej kosztownych i najszerzej dostępnych materiałów. Nie oznacza to jednak wcale, że wykonane z niego dekoracje na ślub i wesele muszą wyglądać tanio. Wręcz przeciwnie – jego lekkość i zdolność do częściowego przepuszczania światła pozwalają osiągnąć również niezwykle elegancki efekt. Poniżej prezentujemy garść najpopularniejszych pomysłów na papierowe dekoracje weselne i ślubne.

ZNAJDŹ NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE NA SWÓJ ŚLUB!

Gotowe ażurowe

Część z nich jest do kupienia na przykład w formie gotowych, misternych wycinanek wykonanych przy użyciu precyzyjnego lasera. Przybierają one postać m.in. serduszek, gołębi, motyli czy drzewek szczęścia. Takie gotowe elementy możemy wykorzystać do przyozdobienia nimi winietek, obręczy na serwetki czy drobnych upominków dla gości. Zatknięte na wykałaczki albo patyczki do szaszłyków będą stanowić zaś świetne uzupełnienie pięknie prezentującego się bufetu czy kwiatów w wazonach rozmieszczonych na weselnym stole.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 8

Zrób to sam

Jeśli lubimy zabawy z nożyczkami, samodzielne wykonanie papierowych dekoracji weselnych sprawi nam wiele radości. W prace zaangażować możemy też świadków, druhny, rodzinę i przyjaciół. Dzięki temu ozdoby zostaną wykonane nie tylko szybciej, ale też w miłej atmosferze. Dodatkowym bonusem jest tutaj ogromna satysfakcja z samodzielnie ozdobionej sali weselnej.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 3

Papierowe dekoracje weselne: wachlarze i rozety

Jednym z najłatwiejszych do wykonania elementów, jeśli chodzi o dekoracje ślubne z papieru, są wachlarze i rozety. Ozdobny kartonik lub kawałek cienkiej bibuły wystarczy złożyć najpierw w harmonijkę, a potem na pół, łącząc ze sobą dwa boki. W ten sposób otrzymamy wachlarzyk. Trzy połączone ze sobą wachlarzyki stworzą natomiast rozetę. Ten delikatnie wypukły element powtórzony w różnych, lecz korespondujących ze sobą kolorach i rozmiarach, świetnie będzie wyglądał chociażby na ściance za stołem państwa młodych.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 2

Zobacz też inne Pomysły na ścianę za stołem nowożeńców!

Pompony i kule

Równie nietrudne do samodzielnego wykonania są papierowe dekoracje w postaci całkiem już trójwymiarowych kul i pomponów. W tym przypadku harmonijkę przewiązujemy w połowie sznurkiem, który wykorzystamy później do podwieszenia gotowych pomponów i kul pod sufitem – o ile nie zechcemy rozrzucić ich po prostu na stołach. Końce harmonijek można ściąć w szpic lub zaokrąglić, aby następnie rozdzielić warstwy papieru bądź bibuły, formując kulisty kształt ozdoby.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 6

Origami

Jeżeli mamy nieco więcej czasu i cierpliwości, a także zdolności manualnych, ciekawym pomysłem na papierowe dekoracje weselne będzie zrobienie dziesiątek czy nawet setek figurek techniką origami. W internecie znajdziemy liczne instrukcje wykonania chociażby serc, gołębi czy żurawi. One również mogą zostać porozkładane na stołach, jak i podwieszone u góry. Różne kolory, różne rozmiary i różna długość podtrzymujących je sznurków lub żyłek w połączeniu z mnogością składanych z papieru elementów stworzą niesamowity efekt.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 4

Papierowe dekoracje weselne: girlandy i bannery

Na ścianach, nad drzwiami, w oknach, ale też między filarami rozwiesić można dodatkowo wycięte z papieru girlandy lub bannery z napisami. Podobnie jak rozety i pompony, tego typu dekoracje weselne da się wykonać samemu, ale też kupić w gotowej postaci chociażby w internecie albo niektórych sklepach papierniczych. Znajdziemy tam ponadto różnego rodzaju papierowe kokardy, kwiaty (płaskie, wycięte, i trójwymiarowe) czy barwne konfetti. Do wyboru mamy mnóstwo opcji w zakresie chociażby grubości, koloru, faktury tudzież sposobu wykończenia – papiery błyszczące, satynowane, wzorzyste, brokatowe, mniej lub bardziej sztywne czy prześwitujące… A to wszystko w cenach tak łaskawych dla weselnego budżetu!

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 5

ZNAJDŹ NAJPIĘKNIEJSZE DEKORACJE NA SWÓJ ŚLUB!

Lampiony

Na koniec jeszcze słowo o elemencie, którego po prostu nie mogło zabraknąć w artykule o papierowych dekoracjach na ślub i wesele. Chodzi oczywiście o lampiony, które stworzą wieczorem magiczną atmosferę. Mogą one przybrać postać rozłożonych na stelażach z bambusa kul lub prostopadłościanów (wersja gotowa, do kupienia w sklepie). Niesamowicie prezentować się będą jednak również zwykłe torebki z niewzorzystego, lekko pogniecionego papieru, do których włożymy umieszczone w słoiczkach tea-lighty. Pierwszy rodzaj lampionów rozwiesić można nad głowami weselników lub porozstawiać na ziemi, podczas gdy drugi zarezerwujmy raczej do klimatycznego oświetlenia stołów.

papierowe dekoracje weselne - zdjęcie 7

Zobacz też: Dekoracje na wesele w plenerze

Paulina Kołaczek
Paulina Kołaczek
W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.