09 lutego 2016

Stół Młodej Pary – pomysły na dekorację


Bez wątpienia najważniejszym i centralnym miejscem na sali weselnej jest stół Młodej Pary, dlatego do jego wystroju należy przywiązać szczególną uwagę.

Dekoracja stołu weselnego Młodej Pary

Stół Młodej Pary z pewnością powinien wyróżniać się spośród pozostałych, ponieważ jest centralnym punktem na każdym weselu. Istnieje kilka ciekawych pomysłów na jego dekorację.

  • Najpopularniejszą dekoracją stołu Pary Młodej są kwiaty. Kompozycje, które znajdują się w tym miejscu nawiązują do tych, które stoją na stołach gości. Niezależnie od tego czy na sali dominują wysokie czy niskie dekoracje, stół PM powinien być przystrojony niskimi kompozycjami. Musicie wziąć pod uwagę, że jako nowożeńcy jesteście w centrum zainteresowania i nic nie powinno Was przysłaniać. Może to być jedna długa kompozycja kwiatowa lub kilkanaście mniejszych (w zależności od kształtu stołu) w drobnych wazonikach. Wyższe elementy możecie ewentualnie postawić na krańcach stołu.
  • Oryginalnym dodatkiem mogą być również litery. Bardzo popularne w ostatnim czasie MR & MRS lub pierwsze litery Waszych imion postawione na krańcu stołu. Powinny być oczywiście ładnie wykonane oraz przyozdobione. Możecie je zamówić w internecie lub pokusić się o ich własnoręczne przygotowanie. Wykorzystajcie w tym celu drewno bądź styropian.
  • Stół, przy którym zasiada Młoda Para zazwyczaj jest podłużny, bez względu na to czy na sali są stoły okrągłe czy typowo biesiadne. Świetnym pomysłem na jego wyróżnienie jest ścianka kwiatowa lub materiałowe, na której również możecie zawiesić inicjały lub napis.
  • Nieodłącznym elementem dekoracyjnym stołów są świece! Takich mieniących się punktów nigdy nie jest za dużo. Mogą to być świecie bryłowe lub tealighty w świecznikach. Pamiętajcie tylko o wybraniu tylko kilkugodzinnych. Możecie również wykorzystać lampiony, które postawicie przed stołem.
  • Jeśli marzycie o tym, aby być dodatkowo wyróżnieni podczas wesela możecie postarać się o przyozdobienie swoich krzeseł lub wybranie bardziej okazałych, eleganckich foteli. Trzeba zaznaczyć, że dekoracji krzesła zza stołu może nie być widać, natomiast krzesło lub fotel z wysokim oparciem bez wątpienia będzie się mocno wyróżniać.
Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna