Idealny fotograf ślubny - podpowiadamy na co zwrócić uwagę! | Wedding.pl
Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Fotografia i wideo / Idealny fotograf ślubny – czyli jaki?
Fotografia i wideo

Idealny fotograf ślubny – czyli jaki?

31 stycznia 2019 —
Idealny fotograf ślubny - zdjęcie 4

Zdjęcia ślubne są wyjątkową pamiątką nie tylko dla Młodej Pary, ale także i dla ich najbliższych. Zapewne kiedy wyobrażacie sobie ślubne fotografie, przed Waszymi oczyma pojawiają się subtelne spojrzenia i magiczne ujęcia przepełnione miłością i szczęściem. Jednak kiedy marzenia i wyobrażenia spotykają się z rzeczywistością, może okazać się, że zdjęcia te wyglądają zupełnie inaczej. Nie widać na nich profesjonalizmu, pięknych kolorów i dopracowania, a można dostrzec jedynie przypadkowość. Dlatego też wybór fotografa powinien być dobrze przemyślany i decyzji tej na pewno nie można podejmować pochopnie, pod wpływem chwili i emocji. Jeśli właśnie jesteście na etapie poszukiwań idealnego fotografa ślubnego, mamy dla Was kilka wskazówek. Wiecie na co zwrócić uwagę?

WYBIERZ FOTOGRAFA NA TWOJE WESELE!

Jak wybrać idealnego fotografa?

Bezpośrednie spotkanie

Profesjonalnego fotografa, tak jak wymarzoną salę weselną należy rezerwować z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Niezwykle istotne jest spotkanie się w cztery oczy i szczera rozmowa. Jeśli fotograf nie zaproponuje spotkania, a Waszą prośbę zlekceważy, powinna zapalić Wam się w głowie czerwona lampka. Idealny fotograf ślubny nie ma niczego do ukrycia i na pewno podczas spotkania z wielką chęcią pokarze Młodej Parze swoje dotychczasowe ślubne ujęcia. Nie zapomnijcie o podpisaniu umowy!

Magia zdjęć

Zastanawiacie się, po czym jeszcze można rozpoznać idealnego fotografa? Oczywiście po jakości zdjęć! Jeśli spojrzycie na fotografie i poczujecie to coś, zobaczycie pewnego rodzaju magię  i wyjątkowość to wiadomo, że jest to właśnie osoba, której poszukujecie. Dobre zdjęcia cechuje różnorodność kadrów, pomysłowość i oczywiście jakość wykonania. Talent to jedno, a praca i doskonalenie swoich umiejętności to drugie – pamiętajcie o tym!

Idealny fotograf ślubny - zdjęcie 1

Osobowość

Niezwykle istotna jest również osobowość i kultura osobista. Podczas pierwszego spotkania powinniście wyczuć czy fotograf lubi pracę z ludźmi i czy jego praca jest przede wszystkim jego największą pasją. Osoba, którą wybierzecie powinna być miła, bezkonfliktowa, ale także musi służyć dobrą radą i cennymi wskazówkami.

Idealny fotograf ślubny - zdjęcie 2

Zobacz także: Trendy w fotografii ślubnej na rok 2019

WYBIERZ FOTOGRAFA NA TWOJE WESELE!

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!