27 lutego 2017

Jak wybrać fotografa ślubnego?


jak wybrać fotografa ślubnego

Doskonale wiemy, jak ważny jest dla was dzień ślubu. To naturalne, że chcecie, by wszystko wypadło idealnie i by ślub na zawsze pozostał dla was cudownym wspomnieniem. Najważniejsze momenty tego dnia warto uchwycić w przepięknych kadrach. Aby mieć rewelacyjną pamiątkę i wymarzone ujęcia ze ślubu i wesela, trzeba obdarzyć zaufaniem odpowiedniego usługodawcę. Sprawdź, jak wybrać fotografa ślubnego!

PORADNIK: Jak wybrać fotografa ślubnego?

Wyszukiwarka usługodawców ślubnych

Wyszukiwanie usługodawców powinniście rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. Wielu fotografów ma zarezerwowane wszystkie terminy na rok w przód. Zanim jednak znajdziecie takiego, który idealnie spełni wasze oczekiwania, będziecie musieli trochę się przyłożyć. Nawet jeśli wydaje wam się, że macie jeszcze mnóstwo czasu, zacznijcie zapoznawać się z pracami różnych fotografów z waszej okolicy. Pomoże wam w tym nasz katalog ślubnych usługodawców.

Opinie innych par młodych

Nawet jeśli jesteście zauroczeni zdjęciami danego usługodawcy, warto upewnić się, że pary młode uwiecznione na fotografiach są zadowolone ze współpracy. Zasięgnijcie opinii wśród znajomych i rodziny – może ktoś z nich korzystał już z usług danego fotografa? Opinie par młodych, dotyczące zdjęć i współpracy z fotografami, znajdziecie także na profilach naszych usługodawców. Internet jest doskonałym źródłem informacji. Wiele opinii znajdziecie także na forach i grupach tematycznych.

Porównywanie cenników

Jeśli wahacie się między kilkoma fotografami, koniecznie porównajcie ich cenniki. Planowanie ślubnego budżetu to trudne zadanie, więc każda oszczędność przyniesie wam ulgę. Aby oszacować budżet na fotografa ślubnego, konieczne jest zapoznanie się z cennikami kilku lub nawet kilkunastu usługodawców z waszej okolicy.

Wybór odpowiedniej oferty

W większości pakietów w cenę wliczona jest sesja ślubna w plenerze i album ze zdjęciami. Coraz popularniejsze są także fotobudki, dodatkowe zdjęcia z gośćmi i sesje narzeczeńskie. W zależności od tego, jak bogata jest oferta danego fotografa, ostateczna cena może różnić się nawet o kilkaset złotych! Przed podjęciem decyzji należy dowiedzieć się, jakie usługi otrzymamy za kwotę podaną w cenniku. Sprawdźcie najlepsze oferty usług fotografii ślubnej.

Rozmowa z fotografem

Aby nie mieć żadnych wątpliwości co do podjętej decyzji, konieczne jest spotkanie i rozmowa z wybranym fotografem. Wymienicie się swoimi oczekiwaniami, ustalicie szczegóły współpracy i dopniecie wszystko na ostatni guzik. Jeśli obawiacie się spotkania na żywo i nie wiecie, jakich informacji powinien udzielić wam usługodawca przed podpisaniem umowy, przeczytajcie 18 pytań do fotografa ślubnego.

Adrianna Fliszewska
Adrianna Fliszewska