02 września 2017

Kamerzysta na wesele – czy jest potrzebny?


Kamerzysta na wesele – czy warto?

Kamerzysta na wesele – czy jest potrzebny?

Jeśli nadszedł moment, w którym zastanawiacie się jak najlepiej uwiecznić swoje wesele, na pewno pojawi się pytanie o profesjonalny film z imprezy. Czy jest on koniecznością? Cóż, oczywiście nie jest. Jest za to naprawdę wspaniałym pomysłem!

Kamerzysta na wesele - czy jest potrzebny?

Kamerzysta na wesele – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest zupełnie prosta. Tak, tak i jeszcze raz tak. Na pewno przyjdzie w Waszym życiu taki moment, w którym zapragniecie cofnąć się do tego cudownego dnia. Dnia Waszego ślubu. Będziecie chcieli przypomnieć go sobie, na nowo się wzruszyć i przeżyć wszystko jeszcze raz. Jakże przyjemne okaże się to, że możecie to zrobić w każdej chwili. Inną ogromną zaletą nagrywania ślubu i wesela jest możliwość pokazania jak się wszystko odbyło tym, którzy nie mogli znaleźć się przy nas tamtego dnia. Na przykład Waszym dzieciom. Wierzcie mi, wirujący na parkiecie, szczęśliwi i pięknie ubrani rodzice na pewno sprawią pociechom mnóstwo radości.

Kamerzysta na wesele – czy warto?

Zobacz również:
Zespół czy DJ na wesele – co wybrać?

Kamerzysta na wesele – jaki powinien być?

Jeśli już decydujecie się opłacić kogoś, kto uwieczni na filmie Wasz ślub, upewnijcie się, że będzie to profesjonalista. Na polskim rynku znajdziecie wielu zdolnych operatorów kamery – poszukaj ich w naszym katalogu fotografów ślubnych. Przy wyborze weźcie pod uwagę kilka ważnych czynników. Ważne na pewno jest doświadczenie kamerzysty i jego referencje. Jednak kwestią jeszcze ważniejszą jest to, czy podobają Wam się jego poprzednie dzieła (zazwyczaj jest opcja zapoznania się z jakimiś przykładowymi nagraniami). Oprócz tego oczywiście zwróćcie uwagę na cenę i wybierzcie optymalną kandydaturę.

Kamerzysta na wesele – czy warto?

Zobacz również:
Jak wybrać fotografa ślubnego?

Kamerzysta na wesele – krótkie podsumowanie

Jeśli tylko macie możliwość zdecydujcie się na cudowną pamiątkę, jaką jest film z wesela. Pamiętajcie, że im więcej operatorów zatrudnicie, tym więcej będzie materiału, jednak zmniejszy się komfort gości. Nikt nie chce być cały czas pod ostrzałem obiektywów. Musicie wyważyć stosunek obecnych kamer do liczby gości. Koniecznie spotkajcie się z kamerzystą przed jego zatrudnieniem. Może okazać się, że zupełnie się nie dogadujecie, a nawet denerwujecie siebie nawzajem. Ostatnią ważną rzeczą jest to, że na film trzeba będzie trochę poczekać. Norma to około sześć miesięcy, więc nie obwiniajcie o to kamerzysty. W końcu warto trochę poczekać, żeby film był idealny. Prawie tak idealny, jak Wasz ślub.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!