23 grudnia 2017

Teledysk ślubny, a może reportaż?


Teledysk ślubny, a może reportaż? Na który z nich się zdecydować? Nasze drobne wskazówki i podpowiedzi już na Was czekają.

Teledysk ślubny, a może reportaż? 3

Dzień ślubu to dla każdej Pary Młodej jeden z ważniejszych dni w życiu. I niemalże każda z nich chciałaby mieć z niego wspaniałą pamiątkę, która za kilka lat pozwoli im powrócić myślami do tego cudownego wydarzenia. Dlatego też zdecydowana większość Nowożeńców korzysta z usług fotografa oraz kamerzysty ślubnego. Zdjęcia pełne emocji to jedna z piękniejszych pamiątek, jednak filmy cieszą się równie dużą popularnością. Wiele przyszłych Par Młodych staje przed niełatwym wyborem – teledysk ślubny, a może reportaż? Na co się zdecydować?

Co dokładnie kryje się pod pojęciem reportażu?

Chyba każdy z nas, przynajmniej raz w życiu oglądał trwający kilka godzin film ze ślubu oraz przyjęcia weselnego. Kiedy tylko pojawiła się płyta, cała rodzina zasiadała przed telewizorem i z ogromnym zainteresowaniem oglądała jeszcze raz przebieg całego wesela. Reportaż ślubny jest to naprawdę długi film, który trwa 3, a czasami nawet i 5 godzin.

Zobacz także: Kamerzysta na wesele – czy jest potrzebny?

Co dokładnie kryje się pod pojęciem teledysku ślubnego?

Teledysk ślubny to bardzo krótki i dynamiczny film z podkładem, który wybrała sobie Para Młoda. Wiele osób zastanawia się ile czasu trwa teledysk ślubny. Najczęściej jego długość pokrywa się z długością jednej piosenki czyli około 3-5 minut. Ojej! Jak krótko! – to pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie przyszłej Pary Młodej. Jednak uwierzcie nam, że czasami w tych 4 minutach można zawrzeć więcej konkretnej treści niż w długim, ciągnącym się kilka godzin filmie.

Teledysk ślubny, a może reportaż?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie już sami, bowiem każda Para Młoda jest inna i każda oczekuje czegoś innego. Jedni kilkukrotnie mogliby oglądać 4 godzinny film z wesela, a innym w zupełności wystarczy krótki teledysk ślubny. Pamiętajcie tylko, że w niby tak krótkim teledysku ślubnym zawarte są wszystkie najważniejsze momenty z Waszego ślubu, czyli podobnie jak na zdecydowanie dłuższym reportażu. W ostatnich czasach teledysk ślubny cieszy się naprawdę dużą popularnością pośród Par Młodych. Jednak decyzje pozostawiamy już Wam…

Zobacz także: Sesja ślubna w plenerze

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!