29 stycznia 2016

Wybór fotografa – na co zwrócić uwagę


Jedną z ważniejszych decyzji, jaką należy podjąć podczas przygotowań ślubnych, jest wybór fotografa. To właśnie na zdjęciach zostaną uchwycone najpiękniejsze momenty Waszego życia.

Na wybór fotografa ślubnego najlepiej zdecydować się minimum 12 miesięcy przed planowaną uroczystością, chociaż zdarzają się również rezerwacje z 2 letnim wyprzedzeniem. Warto znaleźć prawdziwego profesjonalistę, z dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Pamiętajcie, że zdjęć z tego pięknego dnia nie da się już powtórzyć.

Wskazówki

W jaki sposób znaleźć dobrego fotografa i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

  • Podczas poszukiwań profesjonalisty, poproście o pomoc rodzinę, przyjaciół, znajomych, może oni znają kogoś godnego polecenia.
  • Poproście fotografa o przykładowe zdjęcia wykonane w trakcie przygotowań ślubnych, w kościele, podczas przyjęcia weselnego oraz w plenerze.  Najlepiej, aby zaprezentował Wam całą foto książkę. Zwróćcie w niej uwagę na kolory, barwy oraz rozdzielczość i jakość zdjęć.
  • Zapytajcie, jakim sprzętem dysponuje fotograf i czy posiada zapasowy aparat, który może okazać się potrzebny, w przypadku nieprzewidzianych awarii.
  • Ustalcie koniecznie cenę pakietu, na który się zdecydujecie. Dowiedzcie się, ile dokładnie zdjęć otrzymacie.
  • Ustalcie dokładne dni i godziny pracy oraz warunki płatności.
  • W umowie warto zawrzeć zapis o konieczności zapewnienia zastępstwa w przypadku niedyspozycji fotografa w dniu uroczystości.
  • Zapytajcie czy otrzymacie zdjęcia tylko na płycie CD, czy w wersji papierowej.
  • Spójrz również na listę najważniejszych pytań do fotografa ślubnego, która pomoże Ci przygotować się do pierwszego spotkania z nim.

Pamiętajcie, że najważniejsza jest jakość, a nie ilość zdjęć.

Zdjęcia: pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!