21 sierpnia 2018

Idealny krawat na wesele


Idealny krawat na wesele - zdjęcie 1

Suknia ślubna w szafie, garnitur już kupiony. Wydaje Wam się, że to wszystko? Absolutnie nie! Panowie, czas wybrać krawat! Jeden z podstawowych elementów męskiego garnituru i niekiedy część męskiego stroju ślubnego nawiązująca, np. do koloru przewodniego wesela czeka na swoją koleją!

Dlaczego krawat jest ważny?

Moglibyśmy pomyśleć, że krawat jest dodatkiem, który bez problemu możemy pominąć. Przecież istnieje mucha, a współczesne fasony garniturów wyglądają dobrze bez „śledzia”. Otóż nie. Moda zmienia się w bardzo szybkim tempie, jednak niektóre kanony przeszły do klasyki i nie ulegają przelotnym modowym tendencjom.

Do takich klasyków należy właśnie krawat. Odpowiednio dobrany do całości może podkreślić osobowość czy też rangę sytuacji, z okazji której zakładamy odświętny strój. Co ciekawe, akcesoria na szyję znane są modzie męskiej od dawna. W przeszłości służyły do podkreślenia statusu i wyższości dżentelmena. Obecnie jest to niezastąpiony element biznesowego dress code’u, wypierając tym samym muchę. W modzie ślubnej możemy zobaczyć coraz więcej męskich stylizacji garniturów w połączeniu z pięknym krawatem.

Krawat Guns&Tuxedos

Wybór krawata do garnituru ślubnego

Krawat do ślubu? Jak najbardziej tak! Trzeba się tutaj jednak kierować kilkoma zasadami.

Kolorystyka – warto tutaj kierować się zasadą 2+1, czyli dwa elementy garnituru wybrać w takim samym kolorze, a jednej rzeczy postawić funkcję kolorystycznego akcentu. Do ciemnego garnituru i koszuli zakładamy jasny krawat, by rozświetlić całość. I na odwrót. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Warto również pokusić się do współgrania kolorystycznego z Panną Młodą.

Wzorki – nie możemy o nich zapomnieć! Wszystko jednak zależy od całości stylizacji. Jeśli garnitur jest we wzorki, zapomnijmy o kolejnych pstrokatych elementach.

Meteriał – najbardziej ekskluzywna wersja to krawat tzw. Seven-fold, czyli taki wykonany z jedwabiu. Najczęściej jednak dostaniemy krawat z bawełny lub materiałów mieszanych i takie są jak najbardziej ok. Dobrze jest zrezygnować z krawatu wykonanego z tweedu, ponieważ tego typu element jest przeznaczony na luźniejsze okazje.

Krawat Guns&Tuxedos
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!