04 marca 2016

Czerń i biel jako motyw przewodni


Czerń i biel to bardzo popularne kolory. O ile w przypadku bieli nie mamy żadnych wątpliwości, że jest to kolor ślubny, tak czerń na weselu budzi duże wątpliwości. A to błąd! Połączenie tych dwóch barw jest niezwykle eleganckie. Kolory te idealnie ze sobą współgrają i wcale nie jest powiedziane, że czerń musi zdominować biel! Wystarczy umiejętnie rozłożyć proporcje i mamy przepis na biało-czarne dekoracje ślubne i weselne.

Strój

Jeśli chodzi o elementy ubioru, łatwo jest wprowadzić te dwa podstawowe kolory. Pan Młody w śnieżno-białej koszuli, ciemnej muszce oraz czarnym, idealnie skrojonym garniturze będzie wyglądał bardzo dostojnie i stylowo. Jeśli marzy Wam się elegancka i w miarę luźna ceremonia, Pan Młody może pokusić się o tzw. smoking tropikalny (biały smoking). Panna Młoda natomiast, może ozdobić swoją suknię czarnym pasem lub tasiemką. Jeśli jednak nie chce dodawać do swojej kreacji żadnego czarnego elementu, w czarne suknie mogą być ubrane druhny (jednak to już wersja dla bardziej odważnych!).

Bukiet i butonierka

Bardzo oryginalnym wyborem jest biało-czarny bukiet – ciekawą kompozycję można stworzyć, np. dodając do kompozycji anemony, które mają czarny środek. Dobrym pomysłem są również wstążki w kolorach przewodnich przyczepione do rączki.

Dekoracje

Minimalistycznie przystrojona sala weselna w kolorach black&white będzie prezentowała się bardzo nowocześnie. Na nieskazitelnie białych obrusach połóżcie czarne bieżniki, a całość wykończcie eleganckim szkłem i błyszczącą zastawą stołową. Salę weselną możecie przystroić pięknymi, dużymi białymi piwoniami umieszczonymi w wysokich czarnych wazonach. Jeśli chcecie, żeby czerń pojawiła się tylko w drobnych elementach możecie postawić na czarne serwetki, elementy papeterii lub wstążki. Bardzo eleganckimi białymi kwiatami są również jaskry, róże czy falenopsisy.

Tort

Nie możecie również zapomnieć o torcie weselnym, który powinien nawiązywać do motywu przewodniego. Biały, piętrowy tort weselny, wykończony czarną, delikatną koronką idealnie wpasuje się w elegancki klimat przyjęcia weselnego.

 

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna