26 lipca 2017

Lawendowe wesele – inspiracje


Ciekawym motywem przewodnim na wesele może być lawenda. Zastosowanie motywu przewodniego, nada przyjęciu weselnemu spójności i konsekwencji.

Lawenda to piękny kwiat, o wielu odmianach, który kwitnie od połowy czerwca do września. Jego cechą charakterystyczną jest z pewnością intensywny zapach. Kwiaty znajdują się na długich i cienkich szypułkach, które kołyszą się delikatnie na wietrze. Lawendowe wesele oprócz pięknych kwiatów lawendy, powinno być podkreślone dodatkami w kolorze fioletowym.

Lawendowe wesele – stylizacja

Zacznijmy od stylizacji Panny Młodej, w której mogą pojawić się fioletowe elementy takie jak tasiemka, biżuteria lub szpilki. Jeśli należysz to bardziej odważnych Panien Młodych możesz pokusić się nawet o samą suknię w tym kolorze lub o delikatny akcent ombre. Ponad to, jeśli Twoja świadkowa lub druhny wyrażą zgodę, możesz wybrać dla nich lawendowe sukienki na wesele. Zachwytom nie będzie końca!

Bukiet i butonierka

Dodatki do stylizacji z lawendy to element obowiązkowy każdego lawendowego wesela! Bukiet Panny Młodej wykonany z lawendy będzie wyglądał niezwykle romantycznie. Do tego obowiązkowo butonierka dla Pana Młodego.

Dekoracje na ślubie

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na przystrojenie kościoła oraz sali weselnej. Małe, delikatne bukieciki przyczepione do kościelnych drewnianych ławek lub krzeseł na ślubie plenerowym będą prezentowały się bardzo romantycznie i uroczo.

Dekoracje na weselu

Na stołach weselnych, tak samo pięknie jak bukiety ze świeżych kwiatów, będzie wyglądała lawenda w małych doniczkach, którą później możecie posadzić w ogrodzie lub w słoiczkach. Jej urok na pewno zaczaruje gości, a przyjęciu nada rustykalny klimat.

Papeteria ślubna

Motyw lawendy możecie wykorzystać już podczas projektowania zaproszeń ślubnych. Oprócz graficznej wersji, ususzona lawenda może także zdobić Waszą ślubną papeterię, z której będą wykonane winietki oraz menu.

Torty i słodki stół

Pamiętajcie, że lawendę może wykorzystać zarówno do ozdobienia Waszego tortu weselnego, jak również jako dodatek do ciast i kremów. Popularne naked cakes lub zwykłe biale torty będą wyglądać lekko i apetycznie!

Dodatki

Lniane woreczki z ususzoną lawendą będą wspaniałym upominkiem dla gości weselnych. Lawendę możecie również wykorzystać do dekoracji świeczników.

 

Zdjęcia: pinterest.com

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna