Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Kos
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Kos

1 grudnia 2017 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna - Kos - zdjęcie 2

Nadeszła już najwyższa pora, aby wybrać kierunek Waszej podróży poślubnej. Nie macie podjętej jeszcze ostatecznej decyzji jednak wiecie, że te wyjątkowe wakacje chcielibyście spędzić w Europie. Kontynent macie już wybrany, a więc teraz pozostaje Wam jeszcze wybór konkretnego państwa. Nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, aby przeżyć niesamowity i ogromnie romantyczny miesiąc miodowy. A może podróż poślubna na Kos jest ciekawym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak!

Zobacz także: Jak zaplanować podróż poślubną?

Podróż poślubna na wyspę Kos

Kos to przepiękna wyspa w Grecji w Archipelagu Sporadów Południowych na Morzu Egejskim. Jeżeli marzycie o błogim lenistwie to jest to miejsce stworzone właśnie dla Was. Kos słynie z długich, pięknych, piaszczystych plaż oblanych błękitną wodą, która wręcz zachęca do kąpieli. Od czerwca do września temperatura wody w morzu jest najprzyjemniejsza, najcieplejsza i waha się w granicach od 21’C do 25’C. Z kolei temperatura powietrza wynosi wtedy około 27C – 30C. Jest więc ciepło jednak niebardzo upalnie ponieważ klimat łagodzony jest przez cudowne bryzy i lokalne wiatry. Na wyspie Kos znajdują się także niesamowicie piękne zatoki i strome klify. Jeżeli marzycie o odpoczynku i chwili relaksu to bez wątpienia to właśnie tam powinniście spędzić swoją podróż poślubną.

Podróż poślubna - Kos - zdjęcie 3

Miasto Kos

Po wschodniej stronie wysypy znajduje się miasto o nazwie Kos, w którym mieszka ponad połowa ludności. Jeżeli kąpiel w morzu i odpoczywanie na piaszczystej plaży będziecie mieć już za sobą, możecie wybrać się do miasta, w którym czekają na Was dwa meczety. Z całą pewnością Waszą uwagę przykuje także zamek joannitów, na przeciwko którego znajduje się wiekowy platan czyli Drzewo Hipokratesa. Kiedy będziecie spacerować tymi jakże urokliwymi, małymi uliczkami natraficie na liczne wykopaliska, które przeniosą Was do świata Starożytnej Grecji.

Zobacz także: Egzotyczna podróż poślubna - 4 wyjątkowe miejsca!

Podróż poślubna - Kos - zdjęcie 1
 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!