Wedding.pl / Inspiracje / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Paryż
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Paryż

22 września 2017 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna – Paryż

Stolica płomiennych romansów. Miasto, gdzie miłość czai się za każdym rogiem wołając „bonjour”. W zestawieniach najromantyczniejszych miejsc na świecie Paryż niezmiennie znajduje się na szczycie listy. Jego ulice tętnią życiem, a gdzie by nie spojrzeć zobaczy się miejsca, gdzie bywali najznamienitsi artyści wszechczasów. Po ogrodach i pałacach przechadzały się takie postacie jak Maria Antonina i Napoleon Bonaparte. Paryż był świadkiem setek, a może tysięcy, wspaniałych miłosnych historii. Nic dziwnego, że często Młode Pary chcą aby ich miłość stała się jedną z nich. Jak zatem spędzić podróż poślubną w Paryżu?

Podróż poślubna do Paryża – Wieża Eiffla

Czy to oryginalny pomysł? No cóż… nie. Ale czy to cudowne i niezwykle romantyczne doświadczenie? Jak najbardziej! Wieża Eiffla to konstrukcja naprawdę wyjątkowa. Wyprzedziła swoje czasy i powstała mimo sprzeciwów wielu obywateli Francji. Podróż poślubna w stolicy Francji chyba nie mogłaby się obejść bez odwiedzenia tego miejsca. Wieża ma trzy poziomy przeznaczone dla turystów. Na pierwszym piętrze mieści się wyjątkowa restauracja z bajecznym widokiem na miasto. Niestety, ceny są raczej bajońskie niż bajeczne. Paryż najwspanialej wygląda jednak z ostatniego poziomu, dlatego naprawdę warto na niego wjechać. Pocałunek na szczycie wieży będącej symbolem Francji na pewno zapisze się na długo w pamięci zakochanych.

Podróż poślubna do Paryża – Notre-Dame

Kiedy stanie się przed tą sławną katedrą i podniesie oczy ku górze, by zobaczyć jej ogrom i dostojeństwo, ciężko powstrzymać się od westchnienia zachwytu. Wnętrze także nie rozczarowuje. Strzeliste, pięknie zdobione przykuwa szczególną uwagę swoim wspaniałym witrażem – rozetą. Nic dziwnego, że wielki pisarz, Victor Hugo, wybrał właśnie to miejsce jako tło do jednej z najromantyczniejszych opowieści jakie kiedykolwiek powstały. Dzwonnik z Notre Dame i śliczna Esmeralda po prostu nie mogli się w sobie nie zakochać. Podróż poślubna w Paryżu to doskonała okazja, by pójść i dodać kroplę swojej miłości do ich historii.

Zobacz również: Podróż poślubna – 9 najpopularniejszych kierunków

Podróż poślubna do Paryża – Luwr

Niegdyś wielki pałac, będący świadkiem życia i intryg wśród francuskiej arystokracji. A wiadomo, że historia Francji wszak jest nimi przepełniona. Obecnie znajduje się tam jedno z największych muzeów na świecie. Podróż poślubna może być dobrą okazją, by na żywo zobaczyć osławioną Monę Lisę autorstwa Leonarda da Vinciego, a także inne wspaniałe dzieła znanych artystów.

Podróż poślubna – Montmartre

Nazywane dzielnicą artystów Montmartre, to jedno z najbardziej „paryskich” miejsc w stolicy. Warto zobaczyć tam wspaniałą bazylikę Sacre Coeur, poza Notre-Dame najczęściej odwiedzany zabytek w mieście. Niesamowity klimat tworzą też wszechobecne stoiska, gdzie różnego rodzaju artyści wystawiają na sprzedaż swoje prace. Dzięki temu można wyraźnie odczuć atmosferę dawnych lat, gdy zbierała się tam francuska bohema. A może podróż poślubna okaże się także świetną okazją do odwiedzenia Moulin Rouge? W końcu to miejsce akcji pięknej, filmowej historii o miłości.

Zobacz również: Polska to idealne miejsce na podróż poślubną

Podróż poślubna do Paryża – Champs-Élysées

O tej ulicy powstały pieśni i piosenki. Zawdzięcza to ona nie tylko wyjątkowej urodzie i dogodnemu położeniu, lecz także wyjątkowej atmosferze. Wzdłuż deptaka można znaleźć przeróżne kawiarnie, kluby, sklepy i restauracje o niepowtarzalnym charakterze. Każdy kto odwiedza tę magiczną aleję ma ochotę zanurzyć się w jej klimat.

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!