Wedding.pl / Lovestory / Podróż poślubna / Podróż poślubna – Tajlandia
Podróż poślubna

Podróż poślubna – Tajlandia

1 grudnia 2017 — Redakcja Wedding.pl
Podróż poślubna - Tajlandia - zdjęcie 1

Podróż poślubna do Tajlandii cieszy się pośród Par Młodych coraz to większą popularnością. Wiele Nowożeńców to właśnie tam decyduje się spędzić swój miesiąc miodowy. Tajlandia to bez wątpienia niesamowity kraj, do którego warto się wybrać. Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych podpowiedzi i wskazówek, które mamy nadzieję sprawią, że podróż ta będzie wyjątkowa.

Podróż poślubna do Tajlandii

Tajlandia to kraj nizinny położony na Półwyspie Indochińskim, a długość jej pasm brzegowych wynosi aż 2600 km. Jeżeli macie w planach wynajęcie samochodu, którym przemierzycie Tajlandię wzdłuż i wszerz pamiętajcie, że obowiązuje tam ruch lewostronny. Osoby przyjezdne obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy. Lot z Warszawy do Tajlandii trwa ponad 10 godzin, a odległość jaka jest do pokonania to prawie 8 tysięcy kilometrów.

Zobacz także: Jak zaplanować podróż poślubną?

Podróż poślubna - Tajlandia - zdjęcie 2

Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Nawet w tym cudownym kraju czasami pada deszcz. Dlatego przed kupnem biletów lepiej dowiedzieć się, kiedy w Tajlandii panuje pora deszczowa, a kiedy możemy liczyć na piękne i ciepłe promienie słoneczne. Między marcem a czerwcem w tym nizinnym kraju czekają na Was ogromne upały. Z kolei pora deszczowa rozpoczyna się w czerwcu i trwa aż do października. Najpiękniejszy sezon trwa od listopada aż do lutego i to właśnie w tym czasie Tajlandię odwiedza najwięcej turystów.

Co warto zobaczyć?

Wycieczka do Tajlandii to prawdziwa wyprawa na drugi koniec świata. Dlatego Pary Młode, które zdecydowały się polecieć Tajlandii, powinny zarezerwować sobie na zwiedzanie minimum dwa tygodnie, na najlepiej cały miesiąc.

Zobacz także: Egzotyczna podróż poślubna - 4 wyjątkowe miejsca!

Będąc w Tajlandii bez wątpienia warto odwiedzić:

Wielki Pałac Królewski w Bangkoku – ten cudowny pałac do połowy XX wieku był siedzibą króla. Na terenie tego jakże wielkiego kompleksu znajdują się zarówno budowle świeckie jak i sakralne. Najważniejszym i najpiękniejszym obiektem świątynnym jest Wat Phra Kaew czyli świątynia szmaragdowego buddy.

Khao San – to najsłynniejsza ulica w Bangkoku. Niemalże wszyscy turyści wybierają się do znajdujących się przy niej barów czy też kawiarni. To właśnie tam możecie poczuć jak wygląda i smakuje prawdziwa Tajlandia.

Ko Phi Phi –  to najczęściej odwiedzane przez turystów wyspy Tajlandii. Dlatego jeśli czas Wam na to pozwala, wybierzcie się chociażby na kilka godzin na tamtejsze cudowne plaże.

Podróż poślubna - Tajlandia - zdjęcie 3
 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!