Wedding.pl / Inspiracje / Podróż poślubna / 10 powodów, dla których Polska to idealne miejsce na podróż poślubną
Podróż poślubna

10 powodów, dla których Polska to idealne miejsce na podróż poślubną

23 listopada 2016 — Adrianna Fliszewska
podróż poślubna w Polsce

Podróż poślubna w Polsce

1. Oszczędność pieniędzy

Znalezienie dobrej, zagranicznej oferty wczasów last minute nie jest trudne, ale nawet przy okazyjnej cenie za wyjazd, dodatkowe opłaty mogą być zaskoczeniem. Krajowe podróże poślubne to brak problemu z wymianą waluty, dodatkowym ubezpieczeniem, prowizją za zapłaty kartą i cenami połączeń telefonicznych. We własnym kraju łatwiej zaplanować budżet, znaleźć oszczędności i zadbać o zasobność portfela, który tuż po ślubie i weselu nie jest zapewne gotowy na duże, dodatkowe wydatki. Podróż poślubna w Polsce może być sposobem na oszczędność.

2. Krótka podróż poślubna

Męczą was długie podróże, nie lubicie spędzać czasu w drodze lub macie mało czasu na wypoczynek? Zamiast miesiąca miodowego planujecie raczej weekend poślubny? Wybierzcie polskie miasto lub region, w którym spędzicie pierwsze, małżeńskie chwile! Wspólny wypoczynek na terenie naszego kraju to najlepsze rozwiązanie dla par, które cenią sobie wygodę i nie mają czasu na długie podróże.

3. Większa swoboda

Podróżując po Polsce, możecie wykorzystać własny samochód i swobodnie poruszać się po okolicy. W drodze powrotnej można odwiedzić przy okazji inne ciekawe miejsca. Z własnym samochodem nie trzeba martwić się o bilety i o to, czy nie spóźnicie się na transport. Podróż będzie bardziej spontaniczna i beztroska.

4. Brak bariery językowej

Znajomość kultury własnego kraju pozwala swobodnie odnaleźć się w nowym miejscu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nigdy nie uczyły się języków obcych i chcą spędzić miesiąc miodowy bez stresu i problemów z komunikacją.

5. Możliwość powrotu po latach

Oczywiście, w przypadku podróży zagranicznych też jest taka możliwość, ale zdecydowanie łatwiej zorganizować spontaniczny, rocznicowy wyjazd na weekend w miejsce podróży poślubnej, jeśli było ono oddalone o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów.

6. Dostęp do morza

Panuje niesłuszne przekonanie, iż podróż poślubna w Polsce nie jest tak atrakcyjna jak zagraniczne wojaże. Mamy mnóstwo argumentów, które mogą obalić tę tezę. Jednym z nich jest dostęp do morza, które jest pięknym tłem dla romantycznego wypoczynku. Podczas takiej podróży poślubnej można wypłynąć w romantyczny rejs lub wybrać się na kolację przy molo o zachodzie słońca. Nadmorskie kurorty oferują specjalne atrakcje dla nowożeńców, a polskie wybrzeże latem śmiało może konkurować z gorącymi, greckimi czy hiszpańskimi plażami.

7. Piękno polskich gór

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na podróż poślubna w Polsce są Bieszczady. Polskie góry są atrakcyjne przez cały rok, jednak to najlepszy kierunek na miesiąc miodowy dla par, które biorą ślub zimą. Jeśli nie jesteście amatorami zimowego szaleństwa, lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie mogą być świetnym urozmaiceniem wspólnego wyjazdu.

8. Urok Mazur

Kraina Tysiąca Jezior gwarantuje piękne okoliczności przyrody, czyli warunki idealne, by odpocząć od zgiełku przygotowań do ślubu i wesela. Świetnym pomysłem na spędzenie tego czasu razem będzie wyczarterowanie jachtu. Romantyczną atrakcją dla nowożeńców są widokowe loty balonem. Osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek mogą wybrać się na spływ kajakowy lub rowerową wycieczkę po malowniczej okolicy.

9. Bogata oferta atrakcji turystycznych

Podróż poślubna w Polsce to okazja do odwiedzenia naprawdę wyjątkowych zakątków. Poszczególne rejony kraju oferują parom młodym ciekawe atrakcje, takie jak lot paralotnią, rejs turystyczny, jazda konna czy spływ kajakowy, a także zwiedzanie zamków, ruin i kopalni. Bogata oferta atrakcji turystycznych pozwoli wybrać aktywność idealną dla danej pary i, być może, zapoczątkuje nową, wspólną pasję?

10. Domowa atmosfera

Regionalne jedzenie, gościnna atmosfera – te hasła wymieniają obcokrajowcy, opisując polską gościnność. Polacy często nie zauważają u siebie tych cech i zachwalają je w innych narodach. Często rzeczywiście „cudze chwalimy, swego nie znamy”, choć powinniśmy doceniać i sami korzystać z uroków urlopu w swoim kraju. Podróż poślubna w Polsce to przecież relaks w okolicznościach, które dobrze znamy i w których czujemy się dobrze. Wypoczynek w wiejskiej gospodzie i kosztowanie regionalnej kuchni będzie ciekawym pomysłem na spędzenie miodowego miesiąca.

Adrianna Fliszewska
Napisane przez

Adrianna Fliszewska

adrianna@wedding.pl