15 lipca 2019

Detoks przed ślubem – dietetyczne ABC


Detoks

Ślub to wyjątkowe wydarzenie dla każdej kobiety. W tym jednym dniu wszystkie oczy zaproszonych gości są zwrócone właśnie na Pannę Młodą. Między innymi z tego powodu dokładamy tak wielu starań aby wyglądać perfekcyjnie. Dobieramy makijaż, fryzurę suknię i dodatki. Często właśnie w salonie sukien ślubnych podejmujemy decyzję o konieczności zgubienia kilku nadprogramowych kilogramów. Jak zatem przygotować się do oczyszczenia przed ślubem?

Detoks przed ślubem. Kiedy warto go przeprowadzić?

Pęd życia, niewłaściwe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, absorbująca praca zawodowa to czynniki, które nie sprzyjają utrzymaniu właściwej masy ciała. Ponadto, zanieczyszczone środowisko, żywność wątpliwej jakości, leki i alkohol to otaczające czynniki wykazujące niekorzystne działanie na organizm. W zależności od częstotliwości ekspozycji na wyżej wspomniane czynniki, nasz organizm może gromadzić toksyny, które powodują pogorszenie stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Objawami, które mogą o tym świadczyć są: spadek odporności, przemęczenie, brak sił witalnych, obniżona zdolność koncentracji, uczucie ciągłego zmęczenia. Symptomami widocznymi „na zewnątrz” jest pogorszona kondycja skóry a także osłabienie włosów i paznokci. Mimo iż organizm potrafi radzić sobie z powszechnością toksyn, warto wspomagać go właściwe zbilansowaną dietą oraz kuracjami oczyszczającymi będącymi swoistym „zastrzykiem” wartościowych składników odżywczych.

Detoks przed ślubem - oczyszczanie sokami

Powszechnym problemem jest dieta obecna w produkty charakteryzujące się wysokim stopniem przetworzenia. Taka żywność wraz z każdym kolejnym etapem obróbki charakteryzuje się znacznie niższą wartością odżywczą. Ponadto, problem stanowi baza surowcowa diety która zazwyczaj jest bardzo mocno ograniczona, co przekłada się na zmniejszoną zawartość składników odżywczych i mineralnych. Niesłusznie eliminowane są owoce i warzywa, które mimo powszechnej wiedzy, w diecie człowieka są elementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Świadczy o tym wiele badań oraz związanych z nimi doświadczeń. Zawierają one bogactwo cennych składników, które wykazują korzystne działanie. Stanowią też źródło błonnika pokarmowego, który zapewnia właściwą perystaltykę jelit. Każde z warzyw i owoców charakteryzuje się różnym składem chemicznym. Wiedza o tym, świadomość korzystnego oddziaływania oraz dostępność do szerokiej gamy surowców wysokiej jakości, pozwala komponować je w mieszanki wykazujące działania oczyszczające oraz odżywcze pod względem składników mineralnych, witamin i enzymów.

Jak przeprowadzić detoks przed ślubem?

Tak właśnie powstała kuracja oczyszczająca DETOX – połączenie soków i surówek o właściwościach oczyszczających oraz ZDROWA TERAPIA SOKOWA – kuracja sokowa bazująca na 6 tłoczonych metodą ColdPress. W zależności od potrzeb zarówno jedna, jak i druga opcja oferowane są przez firmę Dietering.

Specjalnie dla Czytelniczek Wedding.pl:
Na kod WEDDING otrzymacie -15% zniżki na zamówienie cateringu Dietering!
*Kod ważny do 30.09.2019

Witaminy i minerały zawarte w oczyszczających sokach, koktajlach i surówkach pomagają zadbać o równowagę kwasowo-zasadową ustroju, która zaburzona jest przez niewłaściwą dietę oraz szybkie tempo życia. Poprawa równowagi kwasowo-zasadowej związana jest z modyfikacją diety, która dostarczy składników o właściwościach alkalizujących. Koktajle zawierają skoncentrowaną dawkę cennych substancji pochodzenia roślinnego, które w łatwy sposób zostają przyswojone przez organizm człowieka oraz maksymalnie wykorzystane. Jest to szczególnie ważne aby poprawić kondycję skóry i włosów. Oczyszczenie organizmu stanowi również świetny wstęp do diet redukcyjnych, jeśli dysponujemy odpowiednią ilością czasu do dnia ślubu. Bogactwo składników roślinnych pozwoli odżywić organizm oraz zapoczątkować zmiany ukierunkowane na zdrowe i świadome odżywianie.

Detoks przed ślubem

Dlaczego warto przeprowadzić detoks przed ślubem?

Kuracje DETOX i ZDROWA TERAPIA SOKOWA wpływają na oczyszczenie przewodu pokarmowego ze złogów, dając uczucie lekkości i świeżości. Przekłada się to bezpośrednio na redukcję kilogramów. Obserwuje się poprawę koncentracji oraz polepszenie kondycji psychicznej.

Koktajle i surówki oferowane przez Dietering sporządzane są z najwyższą starannością, a personel firmy wykorzystuje wyłącznie surowce najlepszej jakości od sprawdzonych dostawców. Składniki odżywcze rozmieszczone są nierównomiernie w różnych częściach owoców i warzyw zatem należy umiejętnie przeprowadzać ich obróbkę wstępną, aby zachować możliwie najwięcej cennych składników. Soki tłoczone są na zimno, dlatego zachowują maksymalne wartości odżywcze, w tym witaminy, enzymy i składniki mineralne. Dieta jest efektem wytężonej pracy dietetyków, którzy  uważnie wyselekcjonowali każdy z jej składników.

W ofercie Dietering dostępny jest DETOX jednodniowy oraz trzydniowy. W przypadku wyboru kuracji jednodniowej dostarczanych jest 5 koktajli owocowo-warzywnych. Opcja trzydniowa wzbogacona jest również w surówki dla urozmaicenia codziennego jadłospisu oraz poprawy funkcjonowania przewodu pokarmowego. ZDROWA TERAPIA SOKOWA to 6 koktajli dostarczanych na jeden dzień. Istnieje możliwość wyboru opcji SOFT- 1 dzień, OPTIMUM- 3 dni, MEDIUM- 5 dni i EXPERT- 7 dni. Transport odbywa się w warunkach chłodniczych, co zapewnia najwyższą jakość oferowanych koktajli i surówek.

Zadbaj o to, aby w najważniejszym dniu Twojego życia czuć się i wyglądać lepiej niż kiedykolwiek. Kuracja oczyszczająca oferowana przez Dietering będzie w tym pomocna za sprawą bogactwa witamin, minerałów i enzymów zawartych w tłoczonych na zimno sokach i koktajlach.

Detoks przed ślubem Dietering

Fot. materiały prasowe Dietering, Shutterstock.com

Artykuł sponsorowany

Ewelina Dac
Ewelina Dac
Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 7 lat, a z branżą ślubną związana jest ponad 2 lata. Prywatnie entuzjastka slow life.