04 marca 2019

Co bywa kłopotliwe dla gości weselnych? 5 spraw, o których warto pamiętać!


Co bywa kłopotliwe dla gości weselnych - zdjęcie 3

Dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami, a zakochani nie mogą się doczekać, kiedy powiedzą sobie sakramentalne „tak”. W organizację i planowanie ślubu i wesela Pary Młode wkładają całe swoje serce. Narzeczeni dbają o każdy szczegół, o najdrobniejszy element. Z pieczołowitą starannością przygotowują dekorację sali weselnej i kościoła. Chcąc uatrakcyjnić gościom przyjęcie weselne, zapewniają dodatkowe atrakcje. Zakochani dokładają wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatnią pętelkę. Czasami jednak warto się na chwilę zatrzymać, zrobić trzy kroki w tył i spojrzeć na wszystko z perspektywy gościa. O czym nie pomyśleliście, co dla Waszych bliskich może okazać się niezbyt miłe i uciążliwe? Zastanawiacie się, co bywa kłopotliwe dla gości weselnych?

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Co bywa kłopotliwe dla gości weselnych?

Transport

Pary Młode bardzo często zapominają poinformować gości, o zapewnionym dla nich transporcie. Może dla zakochanych jest oczywiste, że pod kościołem będzie czekał autobus, który zawiezie bliskich na salę weselną. Goście nie mają jednak takiej pewności. Jeśli zdecydujcie się wynająć autobus, kilka dni przed dniem ślubu, poinformujcie o tym Waszych gości.

Brak winietek

W ostatnich sezonach zdecydowana  większość Par Młodych przygotowuje winietki, które nie tylko informują gości, gdzie powinni usiąść, ale także są piękną ozdobą stołu. Brak winietek niesie za sobą wiele konsekwencji. Na salę weselna wkrada się niepotrzebny chaos i zamieszanie. Goście zamiast cieszyć się razem z Młodą Parą każdą chwilą, w pośpiechu zajmują miejsca przy stole. Jak wiadomo, w każdej rodzinie zdarzają się konflikty i spory. Zawsze istnieje ryzyko, że skłócone osoby będą musiały usiąść obok siebie. Winietki i plan usadzenia dadzą gościom poczucie komfortu, ładu i sprawią, że każdy będzie czuł się wyjątkowo.

Co bywa kłopotliwe dla gości weselnych? - zdjęcie 2

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane przy wypisywaniu zaproszeń ślubnych

Brak atrakcji dla dzieci

Dzieci to także wyjątkowi goście. Jeśli zdecydowaliście, że na przyjęciu weselnym pojawią się również najmłodsi, nie możecie o nich zapomnieć podczas przygotowań.  Nie możecie sobie pozwolić na wynajęcie profesjonalnego animatora na całą noc? W takim przypadku przygotujcie dla dzieci specjalny kącik w rogu sali. Kolorowe kredki, farby, klocki, balony sprawią, że zarówno i maluchy jak i ich rodzice będą zadowoleni.

Specjalne menu

Jeśli pośród gości są weganie lub wegetarianie, nie zapomnijcie o nich podczas komponowanie menu weselnego. Każdy z gości jest tak samo ważny i potrzeby, preferencje wszystkich należy wziąć pod uwagę.

Co bywa kłopotliwe dla gości weselnych? - zdjęcie 1

Brak miejsca

Zdarza się, że goście w trakcie przyjęcia narzekają, że jest im zbyt ciasno przy stole. Organizując wesele na 100 osób należy zadbać, aby sala była dostosowana do tak dużej liczy gości. Zdarza się niestety tak, że z oszczędności zakochani wynajmują salę przeznaczoną dla mniejszej liczy osób. Goście siedzą na ścisk, nie mają swobody ruchu, w związku z czym czują się bardzo niekomfortowo.

 

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATEGO ORGANIZERA ŚLUBNEGO!

Zobacz także: Ślub plenerowy – koszty i formalności

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.