09 grudnia 2018

Alkohol na wesele – co oprócz wina i wódki?


Alkohol na wesele - co oprócz wina i wódki - zdjęcie 4

Trudno wyobrazić sobie polskie wesele bez alkoholu. I chyba co do tego nie ma nikt żadnej wątpliwości. Zdecydowanie największą popularnością na tego rodzaju przyjęciach cieszy się wódka, a tuż za nią w rankingu pojawia się wino. W tym wyjątkowym dniu, Młode Pary chcą dopiąć wszystko na ostatni guzik, tak aby niedopatrzenia nie pozostawiły w gościach niemiłych wspomnień. Starają się sprostać oczekiwaniom i gustom wszystkich swoich bliskich i staranie przygotują idealne menu weselne. Warto pamiętać, że nie każdy pije wódkę i nie wszyscy przepadają za winem. Podczas organizacji przyjęcia weselnego, warto zastanowić się jaki jeszcze inny rodzaj alkoholu powinien pojawić się na stołach.

ZAMÓW WINO NA SWOJE WESELE

Szampan

Prawdziwy szampan kojarzy nam się z luksusem i z czymś wyjątkowym. A przecież dzień ślubu jest niepowtarzalny i jedynym w swoim rodzaju. Jeśli budżet przeznaczony na zorganizowanie przyjęcia Wam na to pozwala, poczęstujcie gości szampanem, którym będą mogli wznieć za Was toast.

Alkohol na wesele - co oprócz wina i wódki - szampan - zdjęcie 1

Domowe nalewki

Coraz częściej na przyjęciach weselnych pojawiają się domowe nalewki, które cieszą się popularnością nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Możecie pokusić się o samodzielne przygotowanie nalewek, jednak jeśli sprawiłoby Wam to trudność, poproście o pomoc bliskich. Ten rodzaj alkoholu nie posiada akcyzy, dlatego przed pojawieniem się go na sali weselnej, powinniście o zgodę zapytać właściciela lokalu.

Alkohol na wesele - co oprócz wina i wódki - nalewki - zdjęcie 2

Zobacz także: Sommelier i wybór wina na wesele

Whisky

Jeśli wiecie, że wśród zaproszonych gości znajdują się amatorzy whisky, postarajcie się zadbać o ich potrzeby. Ten mocny trunek nie należy niestety do najtańszych alkoholi, dlatego jeśli jego cena jest zbyt wysoka, zrezygnujcie z serwowania go na przyjęciu weselnym.

Alkohol na wesele - co oprócz wina i wódki - whisky - zdjęcie 3

Piwo na weselu

Choć na pozór, piwo na weselu może wydawać Wam się niezbyt eleganckie, zazwyczaj cieszy się ono dużą popularnością. Nie wszyscy preferują mocniejsze trunki, a zwolenników piwa jest naprawdę wielu. Zadbajcie o duże i eleganckie kieliszki, z których goście będą mogli napić się piwa. Tradycyjne kufle lepiej pozostawcie na inną okazję.

Alkohol na wesele - co oprócz wina i wódki - zdjęcie 5

Zobacz także: Wino na wesele – ile i jakie kupić?

ZAMÓW WINO NA SWOJE WESELE

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!