23 listopada 2018

Jakie ciasta sprawdzają się na weselu? Znamy odpowiedź na to pytanie!


Jakie ciasta sprawdzają się na weselu - zdjęcie 1

Ciasta, słodkości i desery są przysłowiową wisienka na torcie, której oczywiście nie może zabraknąć w menu weselnym. Niezależnie od tego, czy organizujecie huczne wesele na 200 osób, czy skromną uroczystość dla najbliższych, ciasta muszą się pojawić. Miłośnicy słodkości, a takich jest przecież całe mnóstwo, z wielką przyjemnością zajadają się weselnym ciastami. Wybranie i zamówienie wypieków, wbrew pozorom nie jest taką łatwą sprawą, jak na pozór mogłoby się wydawać. Młode Pary zastanawiają się, próbują a i tak bardzo często nie mogą podjąć ostatecznej decyzji. Jeśli nie wiecie, jakie ciasta sprawdzają się na weselu, to ten tekst jest właśnie dla Was!

ZAMÓW CIASTA NA SWOJE WESELE!

Rodzaje ciast na przyjęciu weselnym

Podczas wyboru ciast, ciasteczek czy też deserów należy wziąć pod uwagę porę roku, w której odbędzie się przyjęcie weselne. Z ciast z dużą ilością kremu i bitej śmietany na pewno lepiej zrezygnować w upalne i gorące lato. Pod wpływem temperatury wszystko się rozpłynie i ciasta zamiast zachęcać swoim wyglądem do jedzenia, będą po prostu odstraszać.

Najbardziej sprawdzają się klasyczne ciasta, za którymi przepadają niemalże wszyscy. Na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć szarlotki, sernika, makowca, a także bardzo popularnych ostatnio muffinek. Warto pokusić się także o wzbogacenie patery z ciastami o babeczki z owocami, które uwielbiane są przez najmłodszych gości.

Zobacz także: Co zamiast tortu weselnego?

Jak podać ciasto na weselu?

Najistotniejszy jest oczywiście smak ciasta, dlatego warto wybrać sprawdzoną i dobrze znaną cukiernię. Należy jednak również zwrócić uwagę na sposób w jaki zostanie ono podane. To dylemat, przed którym staje większość Par Młodych. Słodkości można ułożyć na pięknych, szklanych paterach, które zostaną ustawione na stołach weselnych. Patery nie powinny być zbyt duże, a obsługa powinna co pewien czas donosić świeżo ukrojone kawałki ciasta. Jeżeli jednak zależy Wam na naprawdę eleganckim przyjęciu, możecie pokusić się o zorganizowanie candy baru. Na słodkim stole nie może również zabraknąć mini deserów, czy tez ciastek na patyku (cake pops).

Zobacz także: Wyjątkowy candy bar na Twoim weselu

ZAMÓW CIASTA NA SWOJE WESELE!

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!