27 stycznia 2018

Czy wino jest dobrym pomysłem na wesele?


Czy wino jest dobrym pomysłem na wesele? 4

W tym wyjątkowym dniu wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik, tak aby zarówno ślub, jak i wesele były zachwycające, na długo zapadające przybyłym gościom w pamięć. Niedopatrzenia mogą pozostawić skazę na wspomnieniach z uroczystości, którą każda Para Młoda chciałaby pamiętać jako idealną. Dlatego nikt nie decyduje się na serwowanie gościom wódki z czerwoną kartką. Gorzej bywa z innymi alkoholami, choć na szczęście trend ulega zmianie i dziś modne oraz w dobrym guście jest podanie win o odpowiedniej jakości.

Wino nie tylko podkreśli klasę uroczystości, stanowi ono też doskonałe dopełnienie weselnego menu i ważny element starannie zaplanowanej całości. Trudno wyobrazić sobie rozpoczęcie przyjęcia weselnego bez toastu powitalnego Pary Młodej, a wino może być również świetnym towarzyszem podczas całej uroczystości. Odpowiednio dobrane wino wydobędzie z dań głębię smaku. Warto zatroszczyć się nie tylko o wielbicieli mocniejszych trunków, ale również o gości preferujących słabsze alkohole, także z przyczyn zdrowotnych. W tym miejscu wielu z Was zacznie się zastanawiać, ilu Waszych gości wybierze wino spośród innych oferowanych alkoholi – z pewnością docenią oni, że nie podano produktu z najniższej półki. Zgodnie z trendem europejskim coraz więcej osób w naszym kraju przechodzi z mocnego alkoholu na wino. Zatem wino możemy potraktować nie tylko jako wzbogacenie menu weselnego, ale również jako alternatywę dla osób nie pijących mocnych alkoholi.

Czy wino jest dobrym pomysłem na wesele? 3

Jak dobrać wino?

Skoro wiemy już, że wino jest świetnym pomysłem, to pojawia się kolejne pytanie – jak dobrać je do charakteru wesela? Wachlarz możliwości jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie, zadowalając przy tym dziadków, rodziców a także młodsze pokolenie. Na początku należy ustalić, jaką rolę ma spełniać wino na Waszym weselu: czy ma wzbogacić menu weselne czy traktujecie je jako dodatkowy alkohol. W drugim przypadku wybieramy wino uniwersalne, o małej kwasowości, do tzw. popijania. Nie zapominajcie jednak o tym, żeby każda butelka była dobra jakościowo. Jeśli zdecydujecie się na dopasowanie wina do menu, po fachową pomoc możecie się zwrócić do sommeliera. Na razie świadczą ją nieliczne sklepy. Bez dodatkowych opłat wino do dań weselnych w całej Polsce dobiera znany warszawski sommelier z ćwierćwiekowym doświadczeniem – Jarosław Jasiński, przedstawiciel marki Odkupienie Win. W takich lokalach możecie nawet przed zakupem bezpłatnie spróbować każdego wina znajdującego się w ofercie, więc sommelier dokonuje selekcji win nie tylko na podstawie weselnego menu, ale także biorąc pod uwagę osobiste preferencje i założony budżet.

Na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć wina musującego. Hiszpańska cava, włoskie prosecco czy francuski szampan w wersji wytrawnej lub półwytrawnej będą idealne na powitanie gości, orzeźwienie, wprowadzenie w przyjemny klimat oraz… pobudzenie apetytu. Wina musujące bardzo dobrze komponują się również z deserami oraz tortem, należy wtedy jednak pamiętać o dobraniu wina półsłodkiego lub słodkiego.

Czy wino jest dobrym pomysłem na wesele? 1

Ile wina zamówić na wesele?

Każdy z Was zastanawia się również, ile butelek wina powinien zamówić. Dodatkowo nie wiecie czy goście wypiją więcej wina białego czy czerwonego? W dobrym sklepie winiarskim, mającym w ofercie obsługę wesel, sommelier pomoże wyliczyć odpowiednią liczbę butelek, biorąc pod uwagę to, czy wino ma być głównym alkoholem serwowanym na przyjęciu, czy tylko jednym z wielu, o jakiej porze roku odbędzie się wesele. Odkupienie Win dodatkowo wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje możliwość zwrotu nienaruszonych butelek – wszak nigdy nie wiadomo, ile ostatecznie wina zostanie wypite, a lepiej nie ryzykować, że zostaniemy z niewypitymi winami albo – co gorsza – że alkohol skończy się połowie wesela. Dlatego lepiej kupić więcej i mieć możliwość zwrotu nadwyżki, niż martwić się że zabraknie.

Wino podnosi prestiż wesela w oczach wielu gości. Dając możliwość wyboru szanujemy ich preferencje. Dlatego nie ma co się zastanawiać!

Czy wino jest dobrym pomysłem na wesele? 2

 

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!