Wedding.pl / Inspiracje / Ślub i wesele / Menu weselne / Czym wznieść toast podczas wesela?
Menu weselne

Czym wznieść toast podczas wesela?

24 sierpnia 2018 — Redakcja Wedding.pl
Czym wznieść toast podczas wesela? - zdjęcie 1

Wydaje Ci się, że jedyną opcją jaką macie, jeśli o wzniesienie toastu jest szampan? Jesteś w błędzie! Perspektywa toastu okraszonego tym trunkiem, doprowadziła prawdopodobnie do wielu niepotrzebnie wydanych złotówek przez niejedną Parę Młodą. Jeśli nie jesteś wielką fanką bąbelków (szczególnie tych o wyższej cenie), warto poznać wszystkie opcje jakie się tutaj kryją i na każdą kieszeń.

Zanim podejmiesz decyzję, czym Twoi goście będą wznosić ten toast, z pewnością zagłębisz się nieco bardziej w temat. Warto wiedzieć skąd pochodzi alkohol, na który się decydujemy, z czym go łączyć oraz ile będziemy musieli wydać pieniędzy na tę przyjemność.

Szampan

Ten szczególny rodzaj wina musującego kojarzy się z luksusem i świętowaniem wyjątkowych chwil. Ten rodzaj alkoholu jest produkowany bez sztucznego nasycania napoju dwutlenkiem węgla. Tworzy się on na skutek naturalnego procesu dojrzewania wina w butelkach. Szlachetność tego trunku sprawia, że jest stosunkowo drogi.

Prosecco

Prosecco to włoskie białe wino musujące, zazwyczaj wytrawne lub półwytrawne. Bardzo popularne i chętnie pite. Trunek ten jest często podstawą popularnych koktajli.

Czym wznieść toast podczas wesela? - zdjęcie 2

Cava

Wino musujące, którego korzenie są w Hiszpanii.  W przeciwieństwie do szampana cava jest sprzedawana jak najszybciej po osiągnięciu dojrzałości i powinna być wypita możliwie szybko. Najczęściej jest to wino białe, jednak producentów to nie ogranicza i niekiedy zdarza się trafić na wino musujące różowe (oparte na pinot noir). Jest to najtańsza z trzech wymienionych opcji.

Jeśli nie chcecie sami podejmować decyzji odnośnie alkoholu na weselu i nie macie zaufania do swojej wiedzy, udajcie się po pomoc do profesjonalisty! Doświadczony sommelier stanie na wysokości zadania i pomoże Wam dobrać idealny alkohol oraz doradzi ile go kupić. Odkupienie Win oferuje Wam również możliwość zwrotu nienaruszonych butelek!

Czym wznieść toast podczas wesela? - zdjęcie 3

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!