01 lutego 2019

Dania mięsne w menu weselnym


dania miesne w menu weselnym - okładka - zdjęcie 1

Każda Para Młoda z ogromną starannościom i wielkim zaangażowaniem organizuje swoje wymarzone przyjęcie. Nieustanne spory, o to co jest ważniejsze na weselu, jedzenie czy muzyka, wciąż trwają. Jednak przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z elementów był dopracowany z pieczołowitą starannościom. Wybór menu weselnego to trudnych orzech do zgryzienia dla Młodej Pary. Jak pogodzić gusta i samki tak dużej ilości osób? Jak sprawić, by każdy z gości był zadowolony, uśmiechnięty i najedzony do syta? Jedno jest pewne, dania mięsne w menu weselnym muszą zagościć! Jeśli wciąż zastanawiacie się, na jakie mięso się zdecydować, przygotowaliśmy kilka smacznych podpowiedzi.

WYBIERZ MIEJSCE NA SWOJE WESELE!

Dania mięsne w menu weselnym – co wybrać?

Kurczak, a może kaczka?

Zdecydowanie najpopularniejszym wśród Polaków mięsem jest kurczak. Niezależnie od tego czy pieczony, w panierce, czy w delikatnym sosie śmietanowo – koperkowym, zawsze cieszy się  dużym zainteresowaniem. Jednak nie ukrywajmy, jest to jedno z prostszych i mniej wykwintnych dań, które pojawia się niemalże na każdym przyjęciu weselnym. Jeżeli zależy Wam, aby na przyjęciu pojawiło się bardziej wyszukane i oryginalniejsze danie, wybierzcie kaczkę. Delikatnie przyrumieniona skórka, soczyste mięso  w połączeniu ze wyszukanymi dodatkami, z całą pewnością skradną serca wielu przybyłych gości. Oczywiście równie dobrym wyborem okaże się indyk, który na pewno przypadnie do gustu także i maluchom.

Dania mięsne w menu weselnym - zdjęcie 1

Zobacz także: Kolejność podawania dań na weselu – na co zwrócić uwagę?

Dziczyzna, a może perliczka?

Za ryzykowne możecie uznać zaserwowanie gościom weselnym dziczyzn, która jest dość oryginalnym i niezbyt popularnym mięsem. Jednak zapewne pośród Waszych bliskich znajdzie się wielu amatorów tego wykwintnego dania. Ciekawym pomysłem jest także podanie perliczki. Jednak z uwagi na to, że nie każdy może mieć na nią ochotę, warto zatroszczyć się, aby na stole weselnym znalazło się również mięso, które cieszy się większą popularnością np.  wołowina lub wieprzowina.

Dania mięsne w menu weselnym - zdjęcie 2

Zobacz także: Alkohol na wesele – co oprócz wina i wódki

WYBIERZ MIEJSCE NA SWOJE WESELE!

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!