14 lipca 2017

Idealnie dobrane do potraw wina sposobem na wymagających gości


Idealnie dobrane do potraw wina sposobem na wymagających gości

Obok tradycyjnych, typowych dla naszej kultury mocnych alkoholi na stołach weselnych coraz częściej i w coraz większych ilościach pojawia się również wino. Zdarzają się i takie zabawy, na których wręcz gra ono główną rolę, podkreślając elegancki charakter całego wydarzenia, a także smak serwowanych na nim potraw. Co sprawia, że państwo młodzi tak chętnie decydują się na podanie wina swoim gościom? O tym – a także o tym, jak najlepiej zrealizować ten pomysł w praktyce – przeczytasz w poniższym artykule.

W tym wyjątkowym dniu wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik, tak aby zarówno ślub, jak i wesele były zachwycające, na długo zapadając przybyłym w pamięć. Doskonałym dopełnieniem starannie zaplanowanej całości może być właśnie wino. Jednym z kluczowych powodów, dla których warto włączyć je do gamy napojów oferowanych weselnikom, jest fakt, że Polacy po prostu coraz chętniej je piją. Rośnie więc szansa na to, by i na weselu znalazło się na nie dość liczne grono amatorów. Jeśli będą mieć do wyboru tylko soki, wódkę i coca-colę, mogą czuć się nieco rozczarowani. Za to gdy zaserwujesz im coś więcej niż jakiekolwiek wino białe i czerwone – z pewnością będą więcej niż pozytywnie zaskoczeni.

Komu zasmakuje najbardziej

Spotka się to zresztą z uznaniem zapewne nie tylko koneserów. Sporo jest wszakże osób, które nie przepadają za mocnymi alkoholami albo też nie mogą ich pić z przyczyn zdrowotnych. Do tego dochodzą ci, którzy nie mają zbyt mocnej głowy. Warto o nich wszystkich pamiętać, podając oprócz wódki również zawierające mniej procent wino, którym można dłużej delektować się bez ryzyka przedwczesnego upicia, obciążenia wątroby czy serca (co docenią zwłaszcza starsi członkowie rodziny), a także kaca nazajutrz.

Dzięki zaserwowaniu wina na weselu być może przekonasz do niego kogoś, kto do tej pory w ogóle go nie pił albo nie miał szansy spróbować go w naprawdę dobrym, odsłaniającym walory tego właśnie trunku wydaniu. Pomyśl o satysfakcji, jaką poczujesz, gdy kilka dni później usłyszysz z ust takiego gościa, jak niezwykłe było wkroczenie w zupełnie nową dla niego dziedzinę doznań.

Wino i jedzenie, czyli tzw. pairing

Umożliwia je nie tylko sam fakt podania wina, ale też odpowiedniego połączenia go z tak starannie wybieranymi przecież na wesele potrawami. Wino jest bowiem w stanie wydobyć z nich dodatkowo głębię smaku, a i ten ostatni ma wpływ na odczucia płynące z picia wina. Z pewnością zrobi to ogromne wrażenie na gościach, którym prawdopodobnie zaimponuje już samo pojawienie się szlachetnego trunku do posiłku.

Skąd wiadomo, która etykieta sprawdzi się przy konkretnym daniu? Najlepiej zlecić to fachowcom. Profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru win na wesele zajmuje się choćby firma Odkupienie Win. Jej sommelierzy dokonają selekcji butelek nie tylko na podstawie weselnego menu, ale także biorąc pod uwagę wskazane preferencje i założony budżet. Podpowiedzą, jakie wino nada się do sączenia również pomiędzy posiłkami oraz którym warto wznieść niebanalny toast rozpoczynający zabawę.

Nie kupuj kota w worku

Podobnie jak w przypadku wielu firm cateringowych, w których zamawia się jedzenie na wesele, tak i w warszawskim showroomie Odkupienia Win możliwe jest przeprowadzenie zawczasu bezpłatnej degustacji. Dzięki niej upewnisz się, że zamawiane wino spełnia twoje oczekiwania. A co, jeśli mimo najlepszych intencji goście wypiją go mniej, niż początkowo zakładano? – W takiej sytuacji oferujemy możliwość zwrotu nieotwartych butelek – mówi menadżer Odkupienia. Ewentualne ryzyko zostaje więc ograniczone do minimum, zwłaszcza że podobnie jak degustacja, również dostawa pod wskazany adres na terenie całej Polski jest w tym przypadku bezpłatna.

Kontakt

http://www.winonawesele.odkupieniewin.pl/
https://www.facebook.com/OdkupienieWin/

 

Aleksandra Krzyna
Aleksandra Krzyna