15 listopada 2018

Kolejność podawania dań na weselu – na co zwrócić uwagę?


Kolejność podawania dań na weselu - zdjęcie 2

Co jest ważniejsze na przyjęciu weselnym – muzyka czy menu weselne? To odwieczne pytanie, które zadają sobie Młode Pary. Na który z tych elementów zwrócić większą uwagę i który z nich powinien być bardziej dopracowany? Naszym zdaniem obydwa! Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że smak i wygląd potraw jest niezwykle istotny. Może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wybór menu weselnego jest jednym z trudniejszych etapów podczas organizowania przyjęcia. Warto również zwrócić uwagę na kolejność podawania dań na weselu. Każdy, nawet najmniejszy szczegół ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy i na ostateczną opinię Waszych gości.

ZAREZERWUJ SALĘ NA SWOJE WESELE!

Kolejność podawania dań na weselu

Na samym początku należy ustalić liczbę dań ciepłych, która uzależniona jest od długości trwania przyjęcia. Typowo polskie wesela trwają około 12 godzin, czyli aż do białego rana. Wówczas na stole powinno pojawić się około 4-5 dań ciepłych, przystawki, desery, przepyszne ciasta i oczywiście zapierający dech w piersi tort. Oczywiste jest, że jedzenie rozpoczynamy od przystawki, która w zależności od pory roku może być ciepła lub zimna. Ta drobna przekąska ma na celu zaostrzenie apetytu gości, bowiem nią na pewno nikt się nie naje.

Kolejność podawania dań na weselu - zdjęcie 1

W następnej kolejności serwowana jest zupa, a tuż po niej danie główne, które powinno zawierać kawałek mięsa lub w wersji dla wegetarian – rybę. Niektórzy Nowożeńcy decydują się jeszcze na deser, którym może być np. ciepła szarlotka z lodami.  Po deserze następuje dłuższa chwila przerwy w jedzeniu, a goście zapraszani są to tanecznej zabawy, którą tańcem rozpoczyna Młoda Para.

Zobacz także: Co zamiast tortu weselnego?

Kolejność podawania dań na weselu - zdjęcie 3

Na stołach powinny znajdować się przepyszne przekąski, sałatki, owoce i oczywiście ciasta. Bardzo często Młode Pary decydują się na osobny stół ze słodkościami, co naszym zdaniem jest idealnym rozwiązaniem.

Po około 3 godzinach od ostatniego dania ciepłego, powinno pojawić się kolejne. Powoli zbliżamy się do północy, co oznacza, że nadchodzi czas na punkt kulminacyjny przyjęcia czyli tort. Po słodkim poczęstunku pozostało do zaserwowania jeszcze jedno lub dwa dania ciepłe. Oczywiście podczas trwania całego przyjęcia goście powinni być częstowanie ciepłymi i zimnymi napojami oraz alkoholem, którego jak wiadomo na weselu nie może zabraknąć.

ZAREZERWUJ SALĘ NA SWOJE WESELE!

źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!