20 listopada 2017

Szwedzki stół na weselu


Stół tradycyjny a może stół szwedzki? Nie wiecie na który z nich się zdecydować? Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się pomocne.

Szwedzki stół na weselu - zdjęcie 10

Szwedzki stół na weselu nie cieszy się jeszcze w Polsce zbyt dużą popularnością. Jednak z roku na rok coraz więcej Par Młodych rozważa taką alternatywę dla menu weselnego. Nie ukrywajmy jednak, że większość narzeczonych decyduje się na tradycyjne, suto zastawione stoły. Przystawki, dania gorące jak również przeróżne słodkości znajdują się wówczas w bliskim zasięg gości weselnych. A może jednak szwedzki stół na weselu jest dobrym pomyłem?

Szwedzki stół na weselu – zalety

Bez wątpienia stoły szwedzkie prezentują się bardzo ładnie i nowocześnie. Dzięki nim sala weselna wygląda o wiele bardziej elegancko, a na stołach przy których zasiadają goście weselni jest o więcej miejsca, które można wykorzystać na rozłożyste bukiety ze świeżych kwiatów. Dodatkowo szwedzki stół na weselu sprzyja integracji. Goście muszą wstać, aby spróbować jakiegoś pysznego dania. Bez wątpienia przy takim stole jest o wiele łatwiej utrzymać ład i porządek. Kolejną zaletą jest ładnie wyeksponowane, poukładane i udekorowane jedzenie. Pamiętajmy jednak, aby taki stół postawić bliżej stołów, tak, żeby goście nie musieli przechodzić przez parkiet z jedzeniem.

Zobacz także: Weselne menu – zasady układania

Szwedzki stół na weselu – wady

Niestety szwedzki stół na weselu ma także kilka wad. Puste stoły bardzo rzucają się w oczy, co nie spodoba się zapewne większości gości weselnych. Niektórym gościom po prostu nie chce się wstawać i podchodzić do stołu szwedzkiego, aby nałożyć sobie łyżkę sałatki czy spróbować kawałka ciasta. Także dla osób starszych takie ciągłe wędrówki będą zdecydowanym utrudnieniem. Jeżeli na Waszym przyjęciu weselnym będzie duża ilość gości, wówczas do stołu szwedzkiego mogą ustawiać się kolejki.

Zobacz także: Menu weselne – jak je skomponować?

Kompromis

Jeżeli nie możecie do końca się zdecydować, które rozwiązanie wybrać może warto pójść na kompromis? Na stole głównym pozostawcie dania ciepłe i przekąski. Z kolei ciasta, desery i napoje zaserwujcie na stole szwedzkim. Wówczas stoły, przy których zasiadają goście nie będę puste, ale także nie będą zbytnio przepełnione. Naszym zdaniem połączenie stołów tradycyjnych ze szwedzkimi powinno sprostać oczekiwaniom wszystkich zaproszonych gości weselnych.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!