20 września 2018

Wino na wesele – dlaczego warto zadbać o jego obecność i jakość?


Wino na wesele - dlaczego nie warto na nim oszczędzać?

Ślub i wesele to niemały wydatek dla Nowożeńców, a na każdym kroku ślubnych przygotowań pojawiają się nowe koszty. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego często podpowiadamy z czego można zrezygnować, aby obniżyć ostateczny koszt przyjęcia. Są jednak elementy, które powinny pojawić się na Waszym weselu i do tego powinniście zadbać o ich odpowiednią jakość. Jednym z nich jest właśnie wino. Pamiętajcie, że w bardzo dobrym guście jest zapewnienie gościom wysokiej jakości win pasujących do menu weselnego. Gwarantujemy, że takie połączenie i uzupełnienie smaków zostanie dostrzeżone przez Waszych gości.

Wino na wesele - dlaczego nie warto na nim oszczędzać?

Jak wybrać wino, które będzie dobre jakościowo ale tym samym nie zrujnuje Waszego budżetu?

Mieliście w planach kupić wino na wesele w markecie czy dyskoncie? Zdecydowanie nie będzie to dobry pomysł. Pamiętajcie że kupując wino, którego wcześniej nie próbowaliście istnieje duże ryzyko że natraficie na jakieś niepijalne trunek. Może ono popsuć nie tylko smak serwowanych na weselu posiłków, ale też dobre wrażenie gości weselnych. Dlatego po wino udajcie się do sklepu winiarskiego, w którym możecie liczyć na pomoc obsługi posiadającej duży zasób fachowej wiedzy. Sommelier pomoże wybrać odpowiednie wina, dopasować je do oczekiwań klienta. 

Zobacz też: Wino na wesele – ile i jakie kupić?

Wino na wesele – dlaczego tyle kosztuje?

wino na wesele

Na ostateczną cenę wina wpływ ma kilka istotnych czynników. Jest to między innymi rodzaj gron, powierzchnia winiarni, czas poświęcony na produkcje i przechowywanie wina w beczkach. Także ogólna rozpoznawalność marki i uznanie wśród sommelierów ma duże znaczenie. W przypadku tańszych win produkcja jest masowa – nie ma tu czasu na leżakowanie w beczkach, a smak i kolor poprawiane są przy użyciu substancji chemicznych. Producenci takich niskojakościowych win ze względu na niskie koszty produkcji mogą zaoferować atrakcyjną cenę sprzedaży. Jednak prawdziwy smak winogron dojrzewających w słońcu odnajdziecie w droższych winach jakościowych, których producenci na pierwszym miejscu stawiają jakość trunku i jego naturalny smak.

Kupując wino na wesele pamiętajcie, że nie zawsze oszczędność jest dobrym rozwiązaniem, a w przypadku alkoholu zdecydowanie lepiej postawić na jego jakość. Wina najlepszej jakości, również te w dobrej cenie, znajdziecie w sklepie Odkupienie Win. Dodatkowo przed zakupem będziecie ich mogli bezpłatnie spróbować.

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!