Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Miejsce na ślub i wesele / Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?
Miejsce na ślub i wesele

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

8 lutego 2018 — Redakcja Wedding.pl
Organizacja wesela w hotelu - poradnik - Kraków 1

Organizację wesela rozpoczyna się od poszukiwania odpowiedniej sali. Jest to jeden z najtrudniejszych elementów, ponieważ wiąże się z nim również wybór menu, dodatkowych, nietuzinkowych atrakcji, organizacja noclegów czy muzyki. Eksperci sieci Qubus Hotel podpowiadają na co zwrócić uwagę przygotowując wesele i dlaczego warto je zrobić właśnie w hotelu.

Przestrzeń – wielkość sali i ustawienie stołów

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na komfort zarówno Pary Młodej, jak i Gości jest wielkość sali. Czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze? Przede wszystkim, powinna być dostosowana do liczby zaproszonych osób. W zbyt małym pomieszczeniu będzie ciasno, a w zbyt dużym, uczestnicy mogą mieć trudności w swobodnym komunikowaniu się i integracji. Narzeczeni muszą również podjąć decyzję, czy chcą, aby stoły pojawiły się na tej samej sali co parkiet. Jest to najczęściej wybierana opcja, choć zdarza się również, że Goście usytuowani są w osobnym pomieszczeniu. To rozwiązanie z pewnością sprzyja swobodnej rozmowie, której nie przeszkodzą odgłosy hucznej zabawy z sali tanecznej.

Ogromny wpływ na komunikację między Gośćmi ma również kształt stołów. Z doświadczenia Specjalistów wynika, że coraz większą popularnością cieszą się te o okrągłym kształcie, które pomieszczą od 8 do 12 osób. W Qubus Hotel Kraków taką formę wybiera 90% Par Młodych.

 

Organizacja wesela w hotelu - poradnik - Legnica

Qubus Hotel Legnica

 

Dekoracje

Aranżacja stołów często spędza Narzeczonym sen z powiek. Jak się okazuje – nie powinna. Obecne trendy odchodzą od bogatych, skomplikowanych zdobień z organzą w roli głównej. Zamiast tego coraz modniejsze stają się kompozycje z żywych kwiatów i romantyczne świece. Należy jednak pamiętać, że nie powinny one utrudniać rozmowy. Bukiety powinny być zatem niewielkie lub umieszczone w wysokich, ale wąskich wazonach.

Weselne menu

Jedzenie jest jednym z najistotniejszych elementów każdego przyjęcia, dlatego ustalenie menu wymaga dokładnego przemyślenia. Nie jest to proste zadanie, szczególnie wtedy, gdy musimy uwzględnić upodobania i kulinarne preferencje Gości weselnych. Z tego względu warto wybrać uniwersalne menu, nie zapominając jednak o tym, że nawet klasyczne potrawy można urozmaicić nie przekraczając przy tym budżetu. W ten sposób tradycyjny rosół możemy zastąpić, np. bulionem królewskim z kołdunami. W każdym hotelu Narzeczeni mogą również liczyć na pomoc Szefa Kuchni, który z pewnością zaproponuje oryginalne i wykwintne dania weselne.

Przyjęcia tematyczne

Dla Par, które pragną się wyróżnić, odpowiednim rozwiązaniem będzie wybór motywu przewodniego wesela. Może nim być oryginalny kolor, lub temat, do którego nawiązywać będzie menu, dekoracje, czy wygląd Państwa Młodych. Przykładem może być jedno z wesel zorganizowanych w Qubus Hotel, gdzie motywem dominującym była Alicja w Krainie Czarów. Zadbano wtedy o każdy szczegół, sala przystrojona była w kolorach talii kart, a na stołach pojawiły się dania składające się z czarnych i czerwonych składników. Przygotowane zostały również warzywa z wyciętymi piktogramami karcianymi i napisy „Zjedz mnie”. Cały czas modnym rozwiązaniem są tzw. stoły tematyczne, np. stół wiejski jest charakterystycznym elementem dla biesiadnego przyjęcia w swobodnym stylu. Szczegółowe dopracowanie dekoracji wiąże się z dużym nakładem pracy, ale efekt z pewnością zachwyci wszystkich Gości.

 

Organizacja wesela w hotelu - poradnik - Bielsko-Biała

Qubus Hotel Bielsko-Biała

 

Dodatkowe atrakcje

Sieć Qubus Hotel może zapewnić Młodej Parze dodatkowe atrakcje na przyjęciu weselnym. W wybranych obiektach Narzeczeni mogą zdecydować się na efektowny live cooking, czyli gotowanie na żywo, czy na naukę flambirowania. Popularną opcją jest profesjonalny drink bar, w którym Goście spróbują eleganckich koktajli. Jeśli wśród Gości mamy miłośników słodkości, możemy sprawić im niespodziankę w postaci czekoladowej fontanny. Ogromną popularnością cieszy się również fotobudka. Zdjęcia należą bowiem do tych pamiątek, do których zawsze wracamy z największym sentymentem.

Miejsce z doświadczeniem

Biorąc pod uwagę to, o jak dużą liczbę szczegółów należy zadbać, nie dziwi poziom stresu, który towarzyszy przyszłym Małżonkom. Aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto skorzystać z pomocy Specjalistów, którzy organizują przyjęcia na co dzień. Decydując się na wesele w hotelu możemy liczyć na wsparcie profesjonalistów na każdym etapie przygotowania uroczystości oraz na gwarancję jakości. Przy wyborze hotelu warto zwrócić uwagę na opinie osób, które skorzystały już z usług danego obiektu. Dobre referencje usługodawcy to klucz do udanego wesela i pewność, że postawiliśmy na sprawdzone miejsce i doświadczony personel.

 

Organizacja wesela w hotelu - poradnik - Kraków

Qubus Hotel Kraków

 

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!