20 listopada 2018

Przyjęcie weselne w domu – czy to dobry pomysł?


Huczne wesele trwające do białego rana coraz częściej ustępuje miejsca przyjęciu, które organizowane jest w domu. Najczęściej decydują się na nie Młode Pary, które nie przepadają za imprezami i tańcami, a preferują spotkania w gronie najbliższych im osób. Zdecydowaną zaletą jest również jego koszt, który jest zdecydowanie niższy w porównaniu do tradycyjnego wesela na 100 osób.  Niezależnie od tego, na jaki rodzaj przyjęcia się zdecydujecie, jego organizacja wymaga dużego zaangażowania i przemyślanego planowania. Nie ulega chyba najmniejszej wątpliwości, że przyjęcie weselne w domu powinno być eleganckie i magiczne, bowiem to przecież takie małe wesele! Nie wiecie na co zwrócić uwagę i od czego rozpocząć przygotowania? Nadchodzimy z pomocą!

ZAMÓW DEKORACJE NA PRZYJĘCIE WESELNE W DOMU!

Jak zorganizować przyjęcie weselne w domu?

Wbrew pozorom zorganizowanie przyjęcia w domu, wymaga zaangażowania nie tylko Młodej Pary, ale także i ich najbliższych. Rodzice, rodzeństwo, a nawet i dziadkowie na pewno zawsze chętnie służą pomocą. Przyjęcie weselne najczęściej organizowane jest w domu Panny Młodej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyło się w domu rodzinnym Pana Młodego.  Od czego należy rozpocząć przygotowania? Oczywiście od  ustalenia liczby gości i zastanowienia się nad ich usadzeniem.

Zobacz także: Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Przyjęcie weselne w domu - zdjęcie 1

Niezależnie od tego gdzie odbędzie się Wasze wesele, należy zwrócić szczególną uwagę na menu, które powinno być smaczne i pięknie podane. W zestawieniu wad i zalet najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie profesjonalnej firmy cateringowej. Przecież w dniu ślubu, ani Panna Młoda ani jej bliscy, nie powinni spędzać większości czasu w kuchni. Punktem kulminacyjnym jest oczywiście tort, który jeśli posiadacie zdolności cukiernicze możecie upiec sami.

Wyjątkowa dekoracja

Głównym elementem dekoracyjnym na przyjęciu organizowanym w domu jest stół. Dlatego to właśnie jego wystój powinien być idealnie dopracowany i przemyślany – piękna zastawa stołowa, obrus w kolorze pudrowego różu bądź gołębiej szarości i oczywiście całe morze świeżych kwiatów i zielonych dodatków.

Zobacz także: Skrzynka na rady dla Nowożeńców

Przyjęcie weselne w domu - zdjęcie 2

Nie zapomnijcie również o dużej ilości świec, których blask stworzy romantyczną i odświętną atmosferę. Możecie pokusić się także o przygotowanie winietek i menu, dzięki czemu unikniecie niepotrzebnego zamieszania i chaosu.

ZAMÓW DEKORACJE NA PRZYJĘCIE WESELNE W DOMU!

źródło zdjęć: Pinterest.com

Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl
Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!