Wedding.pl / Inspiracje / Ślub i wesele / Miejsce na ślub i wesele / Wesele last minute pod Warszawą – wiemy, gdzie je zorganizować!
Miejsce na ślub i wesele

Wesele last minute pod Warszawą – wiemy, gdzie je zorganizować!

26 kwietnia 2019 — Ewelina Dac
Wesele last minute

Czy można zorganizować wesele last minute i to w atrakcyjnej lokalizacji? Pomyślicie: niemożliwe! Przekonujemy z Brant Hotel & Events, że jeżeli Para Młoda jest gotowa na tak odważny krok, jest to możliwe nawet w tydzień i wcale nie trzeba ograniczać się do skromnej kolacji. Sprawdźcie sami!

Zastanawiacie się kiedy najpóźniej należy zarezerwować termin, jak zmieniają się koszta wesela na ostatnią chwilę i jakie są zalety i wady takiego przyjęcia? O wskazówki pytamy ekspertkę Monikę Wierzchoń, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Brant Hotel & Events.

Wesele last minute? To możliwe!

Kiedy najpóźniej zarezerwować termin, żeby zespół Hotelu mógł wszystko zaplanować i by gotowy na przyjęcie Pary Młodej z gośćmi?

Dla obsługi naszego hotelu wystarczy nawet tydzień wcześniej, ale zapewne żadna z Par Młodych nie zdecyduje się na tak krótki termin. Co do przyjęć last minute, ogromną rolę odgrywa to, że jest z nami cały czas zgrany zespół stałych kelnerów, kucharzy, obsługi sprzątającej, managerów i recepcji. Nie ma potrzeby szukania dodatkowego personelu i  szkolenia go. Jeżeli tylko termin jest dostępny, jesteśmy gotowi w każdym momencie przygotować przyjęcie weselne i przyjąć Gości.

Czy Brant Hotel & Events jest w stanie zapewnić kompleksową organizację wesela na ostatnią chwilę? Od dekoracji, przez menu wraz ze słodkim stołem, po noclegi i atrakcje?

Zdecydowanie tak. Przygotowywanie menu zaczynamy tak naprawdę dzień przed, aby wszystko było świeże w dniu przyjęcia. Dekoracje tworzy nasza florystka, która w jeden dzień potrafi stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z kwiatów i elementów dekoracyjnych. Wielokrotnie zmieniała naszą salę w zaczarowany świat, miejsce zupełnie nie do poznania. Również pokoje i obsługa zawsze są w gotowości. Mieliśmy też kilka takich przyjęć, na które zapraszaliśmy gwiazdy muzyki rozrywkowej, barmanów z pokazami czy też ostatnia realizacja, podczas której zamawialiśmy gigantyczny bar lodowy i fajerwerki. Zawsze, niezależnie od terminu rezerwacji, staramy się pomagać Parom Młodym w tym, aby ta noc była wyjątkowa i taka, jaką sobie wymarzyli.

Wesele last minute w Brant Hotel & Events

Wesele last minute a atrakcje

Wspomniała Pani o atrakcjach. Jakie są możliwości uprzyjemnienia gościom czasu w przypadku wesel organizowanych na ostatnią chwilę?

W przypadku wesel last minute, polecamy wszelkie atrakcje związane z kuchnią, takie jak pieczony dzik, stół wiejski, stacja sushi, drink bar czy stacja grillowa w ogrodzie. Wybór jest naprawdę duży. Nasz Szef Kuchni i cukiernia uwielbiają wyzwania! Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio projekcje zdjęć i filmów Pary Młodej. Jest to zawsze bardzo wzruszający moment dla samej Pary, jak i rodziców. Jeżeli Nowożeńcy zdecydują się na taką atrakcję, zapewniamy do tego profesjonalny rzutnik z ekranem oraz nagłośnienie. Z bardziej zabawnych elementów, to od lat króluje fotobudka, a ostatnio także bańki mydlane podczas pierwszego tańca.
Z kolei podczas ślubu w plenerze możemy zapewnić między innymi piękne anioły na szczudłach, które poprowadzą gości na miejsce oraz muzykę na skrzypcach. Nie możemy zapomnieć o dzieciach i zaaranżowaniu dla nich candy baru. To zawsze ogrom radości dla maluchów. A na zakończenie przyjęcia z przyjemnością przygotujemy słodkie upominki dla Gości. To tylko kilka prostych przykładów, bo atrakcji może być naprawdę niezliczona ilość. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Wesele last minute pod Warszawą

Ile kosztuje wesele last minute?

Czy koszty wesela na ostatnią chwilę się zmieniają i jak bardzo?

Myślę, że Pary Młode, które decydują się na organizację wesela w ostatniej chwili, mogą liczyć na preferencyjne warunki cenowe. Jest to natomiast bardzo ryzykowne, ponieważ większość terminów jest zajęta. W tej sytuacji Para Młoda musi dostosować termin przyjęcia do kalendarza zajętości hotelu. Wesela na ostatnią chwilę pozwalają jednak Parze Młodej zaoszczędzić, a hotelowi sprzedać termin, który najprawdopodobniej byłby pusty.

Wesele last minute – wady i zalety

Czy powołując się na doświadczenia hotelu w organizacji przyjęć z krótkim terminem realizacji, może Pani wskazać zalety, ale i wady wesela last minute?  

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należałoby się zastanowić czego oczekuje Para Młoda. Przykładowo, jeżeli wesele miałoby się odbyć w sierpniową sobotę, to rezerwacji należy dokonać przynajmniej rok wcześniej. Przy opcji last mnute są nikłe szanse na letnie terminy, chyba że nie jest to weekend. Natomiast jeżeli sezon i dzień tygodnia nie są bardzo istotne, a Para Młoda dobrze zorganizowana, to last minute może okazać się dobrym rozwiązaniem. Na pewno Para Młoda może zaoszczędzić pieniądze na takim przyjęciu, ale musi się też liczyć z tym, że część Gości nie dotrze na przyjęcie z powodu wcześniej zaplanowanych wjazdów. Wszystko ma swoje wady i zalety. W mojej opinii dużym uwarunkowaniem tego wyboru jest temperament i podejście do organizacji wesela samej Pary Młodej.

Słodki barek na weselu

Jeżeli zastanawiacie się nad weselem last minute, ale mimo krótkiego terminu, nie chcecie ograniczać się do skromnego poczęstunku i zależy Wam na atrakcyjnej lokalizacji, weźcie pod uwagę sprawdzone obiekty z pełnym zapleczem personelu, usług i produktów, w ręce których oddacie całą organizację z pełnym zaufaniem. Wtedy będziecie mogli w pełni skupić się na sobie i Gościach, aby w ten dzień być gotowym na to, co dla Was najważniejsze.

ZAREZERWUJ BRANT HOTEL & EVENTS!

fot. materiały prasowe Brant Hotel & Events

Ewelina Dac
Napisane przez

Ewelina Dac

e.dac@wedding.pl

Redaktor naczelna Wedding.pl. Dziennikarka z wykształcenia i pasji. O modzie i urodzie pisze już 7 lat, a z branżą ślubną związana jest ponad 2 lata. Prywatnie entuzjastka slow life.