Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Miejsce na ślub i wesele / Wesele w namiocie – jak je zorganizować?
Miejsce na ślub i wesele

Wesele w namiocie – jak je zorganizować?

7 lutego 2019 — Paulina Kołaczek
wesele w namiocie - zdjęcie 1

Wesela w namiocie cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego! Takie przyjęcie bez wątpienia jest bardzo efektowne i daje wiele możliwości indywidualnej aranżacji przestrzeni. Zatem od czego zacząć, aby zorganizować wymarzone plenerowe przyjęcie? Od wyboru odpowiedniego miejsca na wesele, a może od sprawdzenia jakie możliwości daje nam wybrany przez nas namiot? Na te i inne pytania odpowie nasz ekspert – firma Ukoo, która od lat specjalizuje się w wynajmie namiotów na eventy plenerowe, w tym także na wesela.

Wesele w namiocie – wywiad z ekspertem

Od czego najlepiej zacząć organizację wesela plenerowego w namiocie?

Wcale nie, co wydawałoby się oczywiste, od wyboru miejsca na wesele, ale od zdefiniowania, kiedy, jak i gdzie zorganizować to wydarzenie. Tak, aby było niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju, magiczne. Mam tu na myśli dwie występujące razem części tego dnia stanowiące całość: ceremonię ślubu cywilnego lub kościelnego oraz przyjęcie weselne. Każdą z nich możemy zorganizować razem w tym samym miejscu lub wybrać dla każdej inną lokalizację i konwencję. Przykładem mogą być nasi klienci, którzy swój ślub cywilny zorganizowali, korzystając z naszych namiotów, w przepięknych ogrodach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Było to ważne dla nich miejsce, gdzie się poznali. Następnie ślub kościelny, tradycyjnie w kościele, a przyjęcie weselne na wielkim tarasie jednego z wieżowców, oczywiście także z wykorzystaniem namiotów. Inna para całe wydarzenie, wraz z obrzędem kościelnym i cywilnym oraz przyjęciem dla gości, zorganizowała na mazurskich urzekających łąkach.

wesele w namiocie - zdjęcie 4

Kiedy już wiemy jak i gdzie chcemy wyreżyserować każdą z wymienionych części przystępujemy do wyboru miejsca. I tu, myśląc o plenerze, wybieramy miejsca dla nas ważne, podkreślające wcześniej przeżyte chwile, no i przede wszystkim zapierające dech w piersiach. Dopiero potem martwimy się ich dostępnością oraz zapleczem, ponieważ samo miejsce jest unikalne, a dostępność i zaplecze, jak pokazuje praktyka, prawie zawsze do zorganizowania.

Jakie są zalety przyjęcia weselnego w namiocie?

Jeśli myślimy o tzw. namiotach stretch, których konstrukcja pozwala na rozstawienie ich w dowolnym miejscu (na terenie płaskim, pofalowanym, ze spadkiem, wielopoziomowym) i na dowolnym podłożu (skała, trawa, asfalt, plaża, śnieg, dach, taras, woda), to w ich przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Każde, dosłownie każde miejsce jest możliwe. Mieliśmy klientów, którzy zamówili organizację uroczystości na barce, na dachu wieżowca oraz na wysepce, gdzie namiot kotwiliśmy w wodzie. Możliwość wyboru dowolnego miejsca, urzekającego jednocześnie swoim pięknem i romantyzmem, to jedna z zalet wesela w plenerze. Pozwoli ono nam także zaprosić naszych gości nie tylko do stołu, ale także do rozlicznych aktywności i zabaw, które zapewnia teren otwarty.

wesele w namiocie - zdjęcie 5

Jaki rodzaj namiotu będzie najlepszy?

Wesele w plenerze to uroczystość, gdzie piękno miejsca odgrywa kluczową rolę i nie może być zniekształcone nieprzemyślaną scenografią. Dobrze dobrany i komponujący się z otoczeniem namiot jest nie tylko niezbędny do zagospodarowania przestrzeni i wyznaczenia miejsc, w których mają odbywać się kolejne punkty uroczystości, ale dodatkowo wzbogaca przestrzeń, czyni ją swojską i przytulną. Zatem namiot, który wybieramy, musi być przede wszystkim estetyczny, tak aby nie zdominować przestrzeni, i idealnie się w nią wpasować. Musi być także funkcjonalny, chronić nas przed załamaniami pogody lub nadmiarem słońca, no i przede wszystkim powinien być bezpieczny.

wesele w namiocie - zdjęcie 8

Czym charakteryzują się namioty stretch?

Dobrym przykładem namiotów, których architektura szlachetnie i ze smakiem integruje się z otoczeniem, są namioty Stretch RHI. Bez względu na to, czy będzie to malownicza leśna polana, plaża, sąsiedztwo baśniowego zamku, czy przestrzeń publiczna nowoczesnego miasta. Minimalistyczne w swojej formie namioty stretch zawsze będą harmonizować z otoczeniem i stanowić jego dopełnienie. Możemy je kształtować w dowolny sposób i budować z nich jedyne w swoim rodzaju, unikalne struktury.

Namioty stretch RHI mogą wykreować zarówno łuk triumfalny pod którym Młodej Parze będzie udzielony ślub. Mogą także z lekkością zadaszyć najdłuższy stół bankietowy, wyznaczyć przytulne miejsca gdzie nasi bliscy znajdą czas na rozmowy lub okryć parkiet taneczny. Te wyjątkowo wszechstronne namioty stały się w ostatnim dziesięcioleciu jednymi z najchętniej stosowanych przez weddding plannerów w Europie, Ameryce i Australii. Widowiskowo rozpraszają światło na swojej wewnętrznej dzianinowej powłoce, bajecznie wyglądają spowite girlandami świetlnymi lub udekorowane świecami. Tworzą atmosferę, dzięki której ważne momenty naszego życia pozostają na długo w naszej pamięci.

wesele w namiocie - zdjęcie 2

Ile wcześniej należy zarezerwować namiot?

Dysponujemy flotą wielkości kilku tysięcy metrów kwadratowych powierzchni namiotowej. Mimo to, w miesiącach letnich, są takie tygodnie, że jest ona całkowicie zajęta. Sugerujemy zatem umawiać się z półrocznym wyprzedzeniem.

Czy Pary Młode mogą liczyć na Waszą pomoc?

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim pomagamy zaplanować przestrzeń, na której będzie odbywała się impreza. Zaprojektujemy architekturę namiotu lub namiotów w zależności od przeznaczenia i funkcji, jaką będą pełnić. Dobierzemy i zainstalujemy stosowną podłogę oraz oświetlenie. To wszystko przedstawimy w postaci rysunku technicznego lub 3D, który skorygujemy jeśli plany będą ulegać zmianie. Służymy także kontaktem z naszą siecią partnerską jeśli chodzi o lokalizacje, dobór mebli i dekoracji, a także catering oraz rozliczne atrakcje. Na życzenie klienta jesteśmy także gotowi skoordynować wszystkie te elementy, choć najchętniej korzystam tu z usług profesjonalnych wedding plannerów.

wesele w namiocie - zdjęcie 3

Wasze namioty można wynająć na terenie całej Polski?

Oczywiście! Nasze namioty wynajmujemy i instalujemy w każdym miejscu w Polsce i w Europie, wcześniej zawsze odwiedzająć miejsce przyszłej imprezy.

Czy jakieś przyjęcie weselne najbardziej zapadło Wam w pamięci?

Każda współorganizowana przez nas impreza była pod jakimś względem wyjątkowa i z każdą jesteśmy związani emocjonalnie. Trudno zatem wskazać te szczególne. Oczywiście bardzo lubimy wyzwania! Instalacja namiotów na wierzchołku Turbacza lub w basenie kąpielowym jest zadaniem interesującym technicznie. Jednak to nie samo miejsce stanowi o magii wydarzenia. To osobowość Młodej Pary i jej gości, piękno otoczenia, pora roku, dekoracje, masa detali w których skrywa się czar i urok. No i przede wszystkim dobre emocje, które unosza się w powietrzu.

wesele w namiocie - zdjęcie 6

Chcesz wynająć namiot na swoje wesele? Skontaktuj się z Ukoo i wybierz odpowiedni dla siebie namiot! 

Paulina Kołaczek
Napisane przez

Paulina Kołaczek

p.kolaczek@wedding.pl

W branży ślubnej od 5 lat, od 2018 związana z portalem Wedding.pl. Fanka zarówno rustykalnych wesel, jak i nowoczesnych przyjęć w miejskim stylu. Prywatnie zakochana w dalekich podróżach i azjatyckiej kuchni.