01 kwietnia 2019

Oprawa muzyczna na wesele – zespół czy DJ?


Oprawa muzyczna na wesele - zdjęcie 3

Odpowiednio dobrana muzyka jest jednym z gwarantów udanego wesela – to sprawa oczywista. W trakcie trwania przyjęcia żaden z gości nie może się nudzić. Nogi same powinny rwać się do tańca. To na Młodej Parze spoczywa obowiązek znalezienia osób, które będą bawiły gości weselnych. Oprawa muzyczna na wesele – zespół czy DJ? O to jest pytanie! A odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniście rozważyć wszystkie plusy i minusy.

WYBIERZ ZESPÓŁ NA SWOJE WESELE!

Oprawa muzyczna na wesele - zdjęcie 1

Zobacz także: Co zamiast pierwszego tańca? 3 alternatywy!

Oprawa muzyczna na wesele – zespół czy DJ?

Wątpliwości związane z wybraniem oprawy muzycznej na wesele są uzasadnione. Każda Para Młoda dokłada wszelkich starań, aby goście byli pod ogromnym wrażeniem ich przyjęcia. Wszystko musi być dopracowane i dopięte na ostatni guzik.

DJ

DJ w branży ślubnej pojawił się stosunkowo niedawno. Kilkanaście lat temu kojarzył się wszystkim z osobą prowadząca dyskoteki, imprezy, eventy. DJ nie śpiewa i nie gra na instrumentach. Muzykę odtwarza z płyt, a coraz częściej po prostu z komputera. Z pewnością repertuar DJ-a jest nieporównywalnie bogatszy w porównaniu do repertuaru zespołu muzycznego. A jak wiadomo, goście mają różne prośby i życzenia, zwłaszcza z upływem trwania przyjęcia.

Oprawa muzyczna na wesele - zdjęcie 4

DJ-owi trudniej będzie sprostać gustom osób starszych, ale bez problemu zawładnie sercami młodszych gości. Trudniej jest mu wejść w interakcję i nawiązać kontakt z osobami na parkiecie. Bez wątpienia niezwykle istotne są również kwestie finansowe. Wynajęcie DJ-a jest nawet 2-3 krotnie tańsze w porównaniu do profesjonalnych muzyków.

Zespół muzyczny

Zespół muzyczny gra na żywo i jest to jego zdecydowany atut. Starsze osoby będą na pewno pod wrażeniem, jednak może się zdarzyć, że zespół nie spełni oczekiwań młodzieży. Muzyka biesiadna, zabawy za stołami – to wszystko mogą zagwarantować profesjonalni muzycy. Niestety nawet najlepszy zespół nie posiada w swoim repertuarze tylu piosenek co profesjonalny DJ.

Oprawa muzyczna na wesele - zdjęcie 2

Pod koniec przyjęcia weselnego, efektywność muzyków spada. To oczywiste, zmęczenie daje się we znaki. Wynajęcie zespołu wiąże się z większymi kosztami, które rozpoczynają się od 2 tys. a kończą nawet na 10 tys.

Zobacz także: Playlista na wesele – 53 sprawdzone piosenki!

WYBIERZ DJ’A NA SWOJE WESELE!

 

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
Redaktorka Wedding.pl z branżą ślubną związana od 5 lat. Miłośniczka włoskiej kuchnii i dobrego filmu.