Wedding.pl / Lovestory / Ślub i wesele / Pomysły na wieczór panieński / Kogo zaprosić na wieczór panieński?
Pomysły na wieczór panieński

Kogo zaprosić na wieczór panieński?

19 czerwca 2018 — Redakcja Wedding.pl
Kogo zaprosić na wieczór panieński? - zdjęcie 2

Zanim kobieta stanie na ślubnym kobiercu, musi przeżyć niepowtarzalny wieczór i noc, czyli wieczór panieński. Jest to okazja do wspaniałej zabawy i szaleństwa, które będziecie wspominać do końca życia. Za organizację wieczoru panieńskiego powinna odpowiadać świadkowa i ewentualnie starsze druhny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Panna Młoda udzieliła im kilku podpowiedzi i opowiedziała o swoich marzeniach. Zastanawiacie się kogo zaprosić na wieczór panieński?

Wieczór panieński

Niezapomniana zabawa do białego rana i szaleństwa w gronie najbliższych przyjaciółek – to właśnie wieczór panieński. Tradycja mówi, że jest to pewnego rodzaju pożegnanie ze stanem wolnym i przygotowanie się do nowego etapu w życiu. Przecież będąc żoną, a potem matką nie będziesz miała już tyle czasu na szaleństwa i spotkania z koleżankami jak dotychczas.  Stary zwyczaj głosi, że za zorganizowanie wieczoru panieńskiego odpowiedzialna jest świadkowa. Jednak Panna Młoda także powinna mieć w nim swój udział. To ona powinna zadecydować kogo zaprosić i z kim chce spędzić tę wyjątkową noc. Dlatego też najlepszym pomysłem będzie przygotowanie listy bliskich jej osób i wręczenie jej świadkowej, która to zajmie się zapraszaniem i organizacją.

Zobacz także: 10 najlepszych piosenek na wieczór panieński

Kogo zaprosić na wieczór panieński? - zdjęcie 3

Kogo zaprosić na wieczór panieński?

Zastanawiacie się kogo zaprosić na wieczór panieński? Nie powinno zabraknąć na nim bliskich przyjaciółek, koleżanek z którymi spotyka się przyszła Panna Młoda, a także niektórych członków rodziny. Obecność siostry czy kuzynki jest wręcz obowiązkowa! Podobno na wieczorze tym powinny pojawić się same panienki, jednak bardzo często zjawiają się także zamężne kobiety. Nie jest to absolutnie niestosowne i zakazane. Jeśli ze swoją szwagierką lubisz spędzać czas, także powinnaś zaprosić ją na tę cudowną imprezę. Pamiętajcie, im więcej osób tym lepiej. Udana zabawa będzie wówczas gwarantowana. Nie martwcie się kosztami, na pewno każda uczestniczka przyniesie coś od siebie, a także dorzuci się do kosztów imprezy. Wieczór panieński zdarza się tylko raz w życiu! Spędźcie go w gronie bliskich i serdecznych sobie osób!

Zobacz także: Kto organizuje wieczór panieński?

Kogo zaprosić na wieczór panieński? - zdjęcie 1

Redakcja Wedding.pl
Napisane przez

Redakcja Wedding.pl

redakcja@wedding.pl

Redakcja Wedding.pl, największego serwisu ślubnego w Polsce, to zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z branży ślubno-weselnej. Codziennie spod naszego pióra wychodzi nowa dawka artykułów. Inspirujemy Pary Młode, odpowiadamy na pytania i potrzeby, wspieramy radą na każdym etapie organizacji najważniejszego dnia w Waszym życiu!